Pari NN murabbiyi ishdan qo‘rqmasligini aytdi
Nizhegorodlik "Pari NN" jamoasining yangi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy yangi lavozimida ishdan bo‘shatilishdan qo‘rqmasligini ochiq aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlaricha, agar uch-to‘rt o‘yindan keyin ishdan bo‘shatilsa, xatolarini tahlil qilib, ulardan saboq oladi. Shpilevskiy "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida, ortiqcha xavotirga o‘rin yo‘qligini ta’kidladi va "Nima bo‘lsa bo‘ladi" degan fikrda bo‘lmaslik kerakligini aytdi.
Avvalroq u bir necha yil davomida Kiprning Limassoldagi "Aris" jamoasini boshqargan. Belaruslik murabbiy shu klub bilan mamlakat chempionati va Kubogini qo‘lga kiritgan.
Bu tajriba unga yangi jamoasida yordam beradi degan umidda. "Pari NN" joriy mavsumni 20 iyul kuni Kazanda "Krasnodar"ga qarshi o‘yin bilan boshlaydi.
Uchinchi turdagi o‘yin esa ehtimol Saran’da bo‘lib o‘tadi va unda "Lokomotiv" jamoasi bilan bellashiladi. Jamoa murabbiyi yangi mavsumda o‘z maqsadlariga erishishga intiladi.

Паризский тренер сказал, что не боится увольнения
Новый главный тренер нижегородского клуба "Парi НН" Алексей Шпилевский открыто заявил, что не боится увольнения на своей новой должности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если его уволят после трех-четырех игр, он проанализирует свои ошибки и извлечет из них уроки. Шпилевский в интервью телеканалу "Матч ТВ" подчеркнул, что нет повода для излишних переживаний и что не следует думать "что будет, то будет".
Ранее он несколько лет возглавлял кипрский клуб "Арис" из Лимасола. Белорусский тренер с этим клубом завоевал чемпионат страны и Кубок.
Он надеется, что этот опыт поможет ему в новой команде. "Парi НН" начнет текущий сезон 20 июля матчем против "Краснодара" в Казани.
Матч третьего тура, вероятно, пройдет в Саранске, где команда встретится с "Локомотивом". Главный тренер команды стремится достичь своих целей в новом сезоне.