Angliya Premer Ligasi jamoasi “Sanderlend” “Bayer” klubiga tajribali shveytsariyalik yarim himoyachi Granit Jaku uchun 10 million yevro taklif qilishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda jurnalist Sasha Tavolieri xabar berdi. “Qora mushuklar” Granitga uch yillik shartnoma taklif qilmoqda.
So‘nggi kunlarda Jaku Saudiya Arabistonining “Neom” jamoasi bilan bog‘lanayotgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Tomonlar allaqachon kelishuvga erishgani aytilgan, ammo “Bayer” futbolchini sotishga shoshilmayapti, garchi u klubni o‘zgartirishni istasa ham.
Granit Jaku so‘nggi ikki mavsumni “Bayer” klubida o‘tkazdi. Oldin esa u yetti yil davomida Londonning “Arsenal” jamoasida Arsen Venger va Mikel Arteta rahbarligida o‘ynagan.
Uning tajribasi va o‘yin sifati jamoalarga katta foyda keltiradi. Hozirda futbolchining kelajagi haqida ko‘plab taxminlar mavjud bo‘lib, uning transferi bo‘yicha qarorlar yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Сандерленд предлагает Якогу 10 миллионов евро
Английский клуб Премьер-лиги «Сандерленд» готов предложить 10 миллионов евро швейцарскому полузащитнику Граниту Джаке из клуба «Байер». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил журналист Саша Таволиери. «Черные коты» предлагают Джаке трехлетний контракт.
В последние дни появились сообщения о том, что Джака связывают с командой «Неом» из Саудовской Аравии. Стороны якобы уже достигли соглашения, однако «Байер» не спешит продавать футболиста, даже если он хочет сменить клуб.
Гранит Джака провел последние два сезона в клубе «Байер». Ранее он играл семь лет в лондонском «Арсенале» под руководством Арсена Венгера и Микеля Артеты.
Его опыт и качество игры принесут командам большую пользу. В настоящее время существует множество предположений о будущем футболиста, и решения по его трансферу ожидаются в ближайшие дни.