Shtutgart Bavariyaga Voltemadey borasida shart qo‘ydi
«Bavariya» jamoasi «Shtutgart» hujumchisi Nik Voltemadeyga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, ushbu transfer masalasi uzoq cho‘zilmoqda. «Shtutgart» klubi Voltemadeyga 40 million yevro va 5 million bonus taklifini rad etdi.
Bundan tashqari, ular «Bavariya»ga elektron pochta orqali rasmiy xat yuborib, Voltemadey bilan muzokaralarni to‘xtatishni so‘radi. Maqsad futbolchining e’tiborini chalg‘itmaslikdir.
Bu haqda Bild nashri xabar bermoqda. «Shtutgart» jamoasi «Bavariya»ning 23 yoshli futbolchi bilan klub o‘rtasida narx bo‘yicha kelishuvga erishmaguncha bevosita aloqada bo‘lishini istamaydi.
Shu bilan birga, mashhur Transfermarkt portali Nik Voltemadeyni 30 million yevroga baholamoqda. Ushbu holat transfer jarayonining murakkabligini ko‘rsatadi va tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish uchun vaqt talab etilmoqda.

Штутгарт выдвинул условие по Волтемаде к Баварии
Команда «Бавария» проявляет интерес к нападающему «Штутгарта» Нику Вольтемаде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако вопрос с трансфером затягивается. Клуб «Штутгарт» отклонил предложение «Баварии» в 40 миллионов евро и 5 миллионов бонусов.
Кроме того, они отправили официальное письмо «Баварии» по электронной почте с просьбой приостановить переговоры с Вольтемаде. Цель — не отвлекать внимание футболиста.
Об этом сообщает издание Bild. Команда «Штутгарт» не хочет поддерживать прямой контакт с «Баварией», пока не будет достигнуто соглашение по цене на 23-летнего футболиста.
В то же время известный портал Transfermarkt оценивает Ника Вольтемаде в 30 миллионов евро. Эта ситуация показывает сложность процесса трансфера, и для достижения соглашения между сторонами требуется время.