Zavarzin Dinamo va Baltika o‘yinini bashorat qildi
Moskvadagi “Spartak” jamoasining sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida bo‘lib o‘tadigan “Dinamo” (Moskva) va “Baltika” (Kaliningrad) jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zavarzinning fikricha, birinchi o‘yin bo‘lishi sababli har ikkala jamoada katta motivatsiya mavjud bo‘ladi va ular faol harakat qilishadi. U “Dinamo” jamoasi g‘alabasiga ishonch bildiradi, chunki jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin katta rejalar bilan ishlamoqda.
Zavarzinning ta’kidlashicha, “Dinamo” jamoasi g‘alaba qozonishi shart. Eslatib o‘tish joizki, yozda “Dinamo” boshqaruviga Valeriy Karpin kelgan.
“Baltika” jamoasi esa Andrey Talalaev rahbarligida Rossiyaning ikkinchi kuchli ligasida chempionlikni qo‘lga kiritib, bir yil ichida yana elit ligaga qaytishga muvaffaq bo‘lgan. “Dinamo” va “Baltika” o‘rtasidagi o‘yin Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumini ochib beradi va 18 iyul, juma kuni bo‘lib o‘tadi.

Заварзин предсказал игру Динамо и Балтики
Бывший генеральный директор московского клуба «Спартак» Юрий Заварзин прокомментировал матч между командами «Динамо» (Москва) и «Балтика» (Калининград), который пройдет в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Заварзина, поскольку это первая игра, обе команды будут иметь большую мотивацию и будут активно действовать. Он уверен в победе команды «Динамо», так как главный тренер команды Валерий Карпин работает с большими планами.
Заварзин подчеркивает, что команда «Динамо» обязана одержать победу. Напомним, что летом к руководству «Динамо» пришел Валерий Карпин.
Команда «Балтика» под руководством Андрея Талалаева завоевала чемпионство во второй по силе лиге России и за год смогла вернуться в элитную лигу. Игра между «Динамо» и «Балтикой» откроет новый сезон Российской Премьер-Лиги и пройдет 18 июля, в пятницу.