Talalaev: Baltika yangi mavsumga tayyorlanmoqda
Kaliningradning "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev yangi Rossiya premer-ligasi mavsumining boshlanishi oldidan jamoa tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, beshinchi turga kelib kim o‘ynashi aniq bo‘ladi, kim esa shaklga kirishi ma’lum bo‘ladi. Jamoada ko‘plab futbolchilar o‘zgargani sababli bu murabbiy uchun qiyin vaziyat bo‘lib, ammo ayni vaqtda bu jamoa uchun ijobiy holatdir.
Talalaev klubning sa’y-harakatlari tufayli hozirda kim o‘ynashi haqida aniq fikr yuritilayotganini ta’kidladi, chunki futbolchilar orasida kuchli raqobat mavjud. O‘tgan mavsumda "Baltika" Rossiya ikkinchi darajali ligasida g‘olib chiqib, bir yil avval elitadan tushgandan so‘ng yana yuqori ligaga qaytdi.
Talalaev jamoani o‘tgan mavsum davomida qabul qilgan. Yangi mavsumning birinchi turi doirasida 18 iyul, juma kuni Moskva "Dinamo" va "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bo‘lib o‘tadi va u yangi mavsumni ochadi.

Талалаев: Балтика готовится к новому сезону
Главный тренер калининградской "Балтики" Андрей Талалаев высказал мнение о составе команды перед началом нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, к пятому туру станет ясно, кто будет играть, а кто войдет в форму. Из-за того, что в команде изменилось много футболистов, это сложная ситуация для тренера, но в то же время это положительный момент для команды.
Талалаев отметил, что благодаря усилиям клуба сейчас есть четкое представление о том, кто будет играть, так как среди футболистов существует сильная конкуренция. В прошлом сезоне "Балтика" выиграла в Российской лиге второго дивизиона и вернулась в высшую лигу после того, как вылетела из элиты год назад.
Талалаев принял команду в прошлом сезоне. В рамках первого тура нового сезона 18 июля, в пятницу, пройдет встреча между московским "Динамо" и "Балтикой", которая откроет новый сезон.