23 yoshli yarim himoyachi Jonni Kardoso rasmiy ravishda Madridning "Atletiko" futbol klubiga o‘tganini e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi bilan besh yillik shartnoma imzolandi. Kardoso AQSh fuqarosi bo‘lib, kattalar darajasidagi futbol faoliyatini Braziliyaning "Internasional" klubida boshlagan.
2024 yilda yarim himoyachi 6 million yevroga Ispaniyaning Sevil shahridagi "Betis" klubiga o‘tgach, bir yil o‘tib "Atletiko"ga ko‘chib o‘tdi. Uning asosiy o‘yin pozitsiyasi klassik uslubdagi himoyaviy yarim himoyachi hisoblanadi, lekin zarurat tug‘ilganda yuqoriroq pozitsiyalarda ham o‘ynay oladi.
Ushbu transfer 24 million yevroga baholangan bo‘lib, Transfermarkt saytida uning narxi 25 million yevro atrofida ko‘rsatilgan. "Atletiko" joriy mavsumda Ispaniya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi.

Атлетико официально приобрел Джонни Кардосо
23-летний полузащитник Джонни Кардосо официально перешел в футбольный клуб "Атлетико" из Мадрида. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С футболистом был подписан пятилетний контракт. Кардосо является гражданином США и начал свою карьеру на взрослом уровне в бразильском клубе "Интернасьонал".
В 2024 году полузащитник за 6 миллионов евро перешел в испанский клуб "Бетис" в Севилье, а через год подписал контракт с "Атлетико". Его основная игровая позиция — классический опорный полузащитник, но при необходимости он может играть и на более высоких позициях.
Этот трансфер оценен в 24 миллиона евро, а на сайте Transfermarkt его стоимость указана около 25 миллионов евро. "Атлетико" занимает третье место в чемпионате Испании в текущем сезоне.