Bulykin: Zenit chempionlik uchun asosiy favorit
Uning fikricha, eng katta imkoniyat «Zenit» jamoasida. Shuningdek, «Krasnodar», «Spartak», «CSKA», «Dinamo» va «Lokomotiv» jamoalari ham sovrinli o‘rinlar uchun kurash olib boradi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, futbol oldindan aytib bo‘lmaydigan sport turi bo‘lib, aynan shu jihati bilan qiziqarli hisoblanadi. Yangi mavsum joriy haftaning juma kuni boshlanadi.
Ochilish o‘yini Moskva «Dinamo»si bilan Kaliningradning «Baltika» jamoasi o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv poytaxtdagi «VTB Arena» stadionida o‘tkaziladi.
Hozirgi chempionlik unvonini himoya qiladigan jamoa esa «Krasnodar» hisoblanadi. Yangi mavsumda barcha jamoalardan kuchli o‘yin ko‘rsatish va yuqori natijalarga erishish kutilmoqda.

Булыкин: Зенит главный фаворит на чемпионство
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин назвал основного фаворита нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, наибольшие шансы у команды «Зенит». Также за призовые места будут бороться команды «Краснодар», «Спартак», «ЦСКА», «Динамо» и «Локомотив».
Слова Булыкина подтверждают, что футбол — это непредсказуемый вид спорта, и именно этим он интересен. Новый сезон начнется в эту пятницу.
Открывающая игра пройдет между московским «Динамо» и калининградской командой «Балтика». Встреча состоится на стадионе «VTB Arena» в столице.
Команда, защищающая титул чемпиона, — это «Краснодар». В новом сезоне ожидается, что все команды покажут сильную игру и добьются высоких результатов.