Rossiyalik futbol agenti Dmitriy Selyuk Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendelning jamoaga qaytishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘z vatani safarida bo‘lganligi sababli klubning birorta ham mashg‘ulot yig‘inida ishtirok etmagan. Selyukning so‘zlariga ko‘ra, Vendel yig‘inlarni qoldirgani uchun jarimaga tortiladimi degan savolga javoban, bunday bo‘lmasligi, uni oddiy hol sifatida qabul qilishlarini ta’kidladi.
U, shuningdek, jamoa futbolchini sotishga harakat qilgan, ammo buning uddasidan chiqilmagani uchun u yana klubga qaytgani haqida gapirdi. O‘tgan mavsumda 27 yoshli futbolchi barcha turnirlarda jami 27 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 13 ta golga uzatma bergan.

Selyuk: Vendel не будет оштрафован, обычная ситуация
Российский футбольный агент Дмитрий Селюк высказал свое мнение о возвращении полузащитника команды «Зенит» из Санкт-Петербурга Маркуса Венделя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не принимал участия ни в одном из тренировочных сборов клуба, так как находился в своей стране. По словам Селюка, на вопрос о том, будет ли Вендель оштрафован за пропуск сборов, он отметил, что этого не произойдет, и это будет воспринято как обычная ситуация.
Он также рассказал, что команда пыталась продать футболиста, но так как это не удалось, он снова вернулся в клуб. В прошлом сезоне 27-летний футболист сыграл в 27 матчах во всех турнирах, забил 2 гола и отдал 13 голевых передач.