Chernomorets yangi mavsumda RPL maqsadini qo‘ymaydi
Novorossiysk shahrining “Chernomorets” futbol klubi yangi mavsumga oid maqsadlarini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa rahbari Maksim Ponomarevning so‘zlariga ko‘ra, ushbu mavsumda jamoaning asosiy vazifasi yuqoriga ko‘tarilish va Rossiya Premer-ligasiga chiqish emas. Har bir ish bosqichma-bosqich bajarilishi kerak.
Bu ular uchun muhim saboq hisoblanadi. O‘tgan mavsumda “Chernomorets” Rossiyaning ikkinchi darajali futbol ligasida uchinchi o‘rinni egallagan.
Biroq stadion infratuzilmasidagi muammolar tufayli klub litsenziya ololmagan va o‘yinlar uchun playoff bosqichida ishtirok eta olmagan. Yozda jamoaning bosh murabbiyi Oleg Vasilenko lavozimini tark etdi.
Uning o‘rniga Sergey Pervushin tayinlandi. Jamoa yangi murabbiy boshchiligida yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va oldinga aniq qadamlar qo‘yishga intilmoqda.

Chernomorets не ставит цель в РПЛ в новом сезоне
Футбольный клуб "Черноморец" города Новороссийск объявил о своих целях на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам руководителя команды Максима Пономарева, основной задачей команды в этом сезоне не является выход на верхние позиции и попадание в Российскую Премьер-Лигу. Каждое дело должно выполняться поэтапно.
Это считается важным уроком для них. В прошлом сезоне "Черноморец" занял третье место во втором дивизионе российского футбола.
Однако из-за проблем с инфраструктурой стадиона клуб не смог получить лицензию и не смог участвовать в плей-офф. Летом главный тренер команды Олег Василенко покинул свой пост.
На его место был назначен Сергей Первушин. Команда под руководством нового тренера готовится к новому сезону и стремится делать четкие шаги вперед.