Samara va Sochi Leshuk uchun muzokara olib bordi
Samara shahrining «Kril'ya Sovetov» va «Sochi» klublari Rossiya Premyer Ligasi doirasida Moskva shahridagi «Dinamo» klubi darvozaboni Igor Leshuk masalasida muzokaralar olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, tomonlar kelishuvga erisha olmadilar. «RB Sport» nashrining xabar berishicha, muzokaralar ijara asosida bo‘lib o‘tgan.
«Dinamo» klubi Leshukni bepul ijara asosida berishga tayyor edi, ammo futbolchining shaxsiy shartnomasi shartlari bo‘yicha kelishmovchilik yuzaga keldi. Shu sababli tomonlar o‘zaro kelishuvga erisha olmadi.
Eslatib o‘tamiz, «Dinamo» jamoasining asosiy darvozaboni tajribali futbolchi Andrey Lunyev hisoblanadi. O‘tgan mavsumda 29 yoshli Igor Leshuk «Dinamo» darvozasini besh bor himoya qilgan va «Akhmat» jamoasi darvozasiga bitta gol kiritgan.

Самара и Сочи провели переговоры для Лешука
Клубы «Крылья Советов» и «Сочи» из города Самара вели переговоры по поводу вратаря клуба «Динамо» из Москвы Игоря Лешука в рамках Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако стороны не смогли достичь соглашения. По информации издания «RB Sport», переговоры проходили на условиях аренды.
Клуб «Динамо» был готов отдать Лешука на бесплатной аренде, но возникли разногласия по условиям личного контракта футболиста. Поэтому стороны не смогли прийти к взаимному соглашению.
Напомним, что основным вратарем команды «Динамо» является опытный футболист Андрей Лунёв. В прошлом сезоне 29-летний Игорь Лешук защищал ворота «Динамо» пять раз и забил один гол в ворота команды «Ахмат».