Dinamo Zenitga asosiy raqobatchi sifatida ko‘rilmoqda
Moskva "Spartak"ining sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumida poytaxtning "Dinamo" jamoasi Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga chempionlik uchun kurashda raqobatbardosh bo‘la olishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" aynan "Zenit"ning asosiy raqobatchisi hisoblanadi, "Krasnodar" yoki "Spartak" emas. Hozirgi vaqtda "Dinamo" jamoasida Valeriy Karpin rahbarlik qilib, jamoani intizomga chaqirmoqda.
O‘tgan mavsumda "Dinamo" Rossiya chempionatida turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi Premer-liga mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
Valeriy Karpinning shogirdlari o‘z maydonida "Baltika" jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv yangi mavsum boshlanishining muhim bosqichi hisoblanadi va jamoaning yangi yutuqlarga intilishi uchun asos bo‘ladi.

Динамо рассматривается как основной соперник Зенита
Бывший футболист московского "Спартака" Евгений Ловчев оценил, что в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги столичная команда "Динамо" сможет конкурировать с санкт-петербургским "Зенитом" за чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ловчева, "Динамо" является именно основным соперником "Зенита", а не "Краснодара" или "Спартака". В настоящее время команду "Динамо" возглавляет Валерий Карпин, который призывает команду к дисциплине.
В прошлом сезоне "Динамо" заняло пятое место в турнирной таблице чемпионата России. Новый сезон Премьер-Лиги начнется 18 июля, в пятницу.
Подопечные Валерия Карпина примут на своем поле команду "Балтика". Этот матч станет важным этапом начала нового сезона и основой для стремления команды к новым достижениям.