Grigoryan: Jerson Zenitda erkin o‘ynaydi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grigoryan braziliyalik yarim himoyachi Jersonning Sankt-Peterburgning «Zenit» klubiga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi «ko‘k-oq-moviy» jamoa bilan besh yillik mehnat shartnomasini imzoladi. Mutaxassis «Match TV» telekanalida bergan intervyusida Jersonning maydondagi pozitsiyasini «erkin san’atkor» deb atadi.
U jahon klublar chempionatida o‘ng qanot yarim himoyachisi sifatida qayd etilgan bo‘lsa-da, amalda istagan joyida o‘ynaganini ta’kidladi. Oldingi jamoasi Braziliyaning «Flamengo» klubi bo‘lgan Jersonning transfer narxi 25 million yevroni tashkil etdi.
2025 yilgi klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida u uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi. Shu tarzda, Jersonning «Zenit»ga kelishi klub uchun muhim kuchayish bo‘ldi va uning maydondagi erkinligi jamoa o‘yiniga yangi imkoniyatlar olib kelishi kutilmoqda.

Григорян: Джерсон в Зените будет играть свободно
Футбольный специалист Александр Григорян высказал свои мысли о переходе бразильского полузащитника Жерсона в клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист подписал пятилетний трудовой контракт с «сине-бело-голубыми». Специалист в интервью на телеканале «Матч ТВ» назвал позицию Жерсона на поле «свободным художником».
Хотя он был зарегистрирован как правый полузащитник на клубном чемпионате мира, он подчеркнул, что играл там, где хотел. Предыдущим клубом Жерсона был бразильский «Фламенго», а его трансферная стоимость составила 25 миллионов евро.
На клубном чемпионате мира 2025 года он вышел на поле в трех матчах и забил один гол. Таким образом, приход Жерсона в «Зенит» стал важным усилением для клуба, и его свобода на поле ожидается, что принесет новые возможности в игру команды.