Orenburg murabbiyi jamoa tayyorligini baholadi
Orenburg jamoasining bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumining boshlanishi haqidagi kutganlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Moskva Torpedo jamoasining o‘rniga Premer Ligaga qaytarildi, chunki Torpedo jamoasi kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga urinish tufayli ligadan tushirildi. Bosh murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, uning futbolchilari tajribali o‘yinchilardan iborat.
Ulardan ba'zilarida Premer Ligada o‘ynash tajribasi yetishmasa-da, ular tayyor emas degani emas. U shuningdek, shahar jamoasi bilan faxrlanishi mumkinligini va’da qildi.
Bu fikrlarni u Match TV telekanalidagi intervyusida bildirdi. Yangi mavsumning birinchi turida Orenburg jamoasi o‘z maydonida Moskva CSKA jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv 2025 yil 21 iyul, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, yangi mavsumdagi natijalar uchun asos yaratadi.

Оренбургский тренер оценил готовность команды
Главный тренер команды Оренбург Владимир Слишкович поделился ожиданиями о начале нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда вернулась в Премьер-Лигу вместо московского Торпедо, так как команда Торпедо была исключена из лиги за попытку организации договорных матчей. По словам главного тренера, его футболисты состоят из опытных игроков.
Хотя у некоторых из них может не быть опыта игры в Премьер-Лиге, это не означает, что они не готовы. Он также пообещал, что может гордиться городской командой.
Эти мысли он выразил в интервью на телеканале Матч ТВ. В первом туре нового сезона команда Оренбург примет московский ЦСКА на своем поле.
Матч состоится 21 июля 2025 года, в понедельник. Эта игра станет важным испытанием для команды и заложит основу для результатов в новом сезоне.