Slutskiy Xitoyda qolishni afzal ko‘rmoqda
Boris Ignatyev, "Shandong Luneng" jamoasining sobiq bosh murabbiyi, Rossiyalik mutaxassis Leonid Slutskiyning "Shanxay Shenxua" jamoasidagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ignatyevning so‘zlariga ko‘ra, Slutskiy Rossiya chempionatiga qaytishni istamaydi, chunki u Xitoyda yaxshi ish va sharoitlarga ega bo‘lib, bu joyda o‘zini qulay his qilmoqda. Unga ko‘ra, Slutskiyning Xitoyda qancha vaqt ishlashi aniq emas.
Shu bilan birga, ma’lum qilinishicha, Slutskiy 2024 yil yanvar oyida "Shanxay Shenxua" jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan. U jamoa bilan birga ikki marta Xitoy superkubogini qo‘lga kiritgan.
O‘tgan mavsumda esa ushbu jamoa uning rahbarligida chempionat jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan. Bu natijalar Rossiyalik mutaxassisning Xitoy futbolida o‘z o‘rnini topganini ko‘rsatadi.
Shunday qilib, Slutskiy hozirda Xitoy futbolida muvaffaqiyatli faoliyat olib bormoqda va Rossiyaga qaytish niyatida emasligi aniqlandi. Uning faoliyati va jamoaga qo‘shgan hissasi yuqori baholanmoqda.
Xitoyda futbol rivojlanayotgan bir paytda, bunday mutaxassislarning ishlashi mamlakat sporti uchun muhim hisoblanadi.

Слуцкий предпочитает остаться в Китае
Борис Игнатьев, бывший главный тренер команды "Шаньдун Лунэн", высказал мнение о деятельности российского специалиста Леонида Слуцкого в команде "Шанхай Шенхуа". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Игнатьева, Слуцкий не хочет возвращаться в российский чемпионат, так как у него хорошая работа и условия в Китае, и он чувствует себя здесь комфортно. По его мнению, неясно, сколько времени Слуцкий будет работать в Китае.
В то же время сообщается, что Слуцкий был назначен главным тренером команды "Шанхай Шенхуа" в январе 2024 года. Он дважды завоевывал Кубок Китая с командой.
В прошлом сезоне эта команда под его руководством заняла второе место в чемпионате. Эти результаты показывают, что российский специалист нашел свое место в китайском футболе.
Таким образом, стало ясно, что Слуцкий в настоящее время успешно работает в китайском футболе и не намерен возвращаться в Россию. Его деятельность и вклад в команду высоко оцениваются.
В то время как футбол в Китае развивается, работа таких специалистов считается важной для спорта страны.