Braziliyaning "Atletiko Mineyro" jamoasi yarim himoyachisi Rubens Moskva "Dinamo" jamoasining qiziqish doirasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tarmoq nashri "Yevro-Futbol.Ru" ma’lumotiga ko‘ra, agar futbolchi transferi muvaffaqiyatli amalga oshsa, u "oq-ko‘k" jamoasida yiliga taxminan 1,3 million yevro daromad oladi. Joriy yilning birinchi yarmida 24 yoshli yarim himoyachi 32 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urish va uchta golli uzatma amalga oshirgan.
Rossiya chempionatining yangi mavsumida "Dinamo" o‘z uyida Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi o‘yin bilan start beradi. Ushbu uchrashuv 18 iyul, juma kuni poytaxtdagi "VTB Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:30 da rejalashtirilgan. Shu tariqa, jamoa yangi mavsumda kuchli tarkib bilan ishtirok etishga tayyorlanmoqda va Rubensning kelishi jamoaning hujum va yarim himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Рубенс получает в московском Динамо ежегодно 1,3 миллиона евро
Полузащитник бразильского клуба "Атлетико Минейро" Рубенс находится в поле зрения московского "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации сетевого издания "Евро-Футбол.Ру", если трансфер футболиста пройдет успешно, он будет зарабатывать в "бело-голубом" клубе около 1,3 миллиона евро в год. В первой половине текущего года 24-летний полузащитник провел на поле 32 матча, забил три гола и сделал три голевые передачи.
В новом сезоне чемпионата России "Динамо" начнет с игры против калининградской "Балтики" на своем поле. Этот матч состоится 18 июля, в пятницу, на стадионе "ВТБ Арена" в столице.
Время начала игры запланировано на 20:30 по московскому времени. Таким образом, команда готовится участвовать в новом сезоне с сильным составом, и приход Рубенса поможет укрепить атакующую и полузащитную линии команды.