Orenburg klubi prezidenti Kirill Voljenkin jamoaning transfer bozoridagi rejalari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klubning transfer kampaniyasi hali yakunlanmagan va jamoaga yana bir nechta futbolchilar qo‘shilishi kutilmoqda. Jamoa tarkibini 3 dan 5 gacha yangi o‘yinchi bilan kuchaytirish rejalashtirilgan.
Shuningdek, Voljenkin yangi futbolchilar turli qit’alardan bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer Ligasi natijalariga ko‘ra, Orenburg 15-o‘rinni egallab, chempionatdan tushib ketgan edi.
Biroq, sudyalar sotib olish bilan bog‘liq mojaro sababli Torpedo klubi chempionatdan chetlashtirilgach, Orenburg yuqori liga o‘rnini egalladi. Yangi mavsumning birinchi o‘yini 21 iyul kuni jamoaning uy stadionida o‘tkaziladi va unda Orenburg CSKA bilan kuch sinashadi.

Президент Оренбурга сообщил о новом плане трансферов клуба
Президент клуба Оренбург Кирилл Волженкин сообщил о планах команды на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, трансферная кампания клуба еще не завершена, и ожидается, что к команде присоединятся еще несколько футболистов. Планируется усилить состав команды на 3-5 новых игроков.
Также Волженкин отметил, что новые футболисты могут быть из разных континентов. По результатам прошлого сезона Российской Премьер-Лиги Оренбург занял 15-е место и вылетел из чемпионата.
Однако после того, как клуб Торпедо был исключен из чемпионата из-за скандала, связанного с покупкой судей, Оренбург занял место в высшей лиге. Первый матч нового сезона пройдет 21 июля на домашнем стадионе команды, в котором Оренбург встретится с ЦСКА.