Rapoport: CSKAda malakali hujumchilar yetishmaydi
Rossiyalik murabbiy Boris Rapoport poytaxtdagi CSKA jamoasi 2025-2026 yilgi Rossiya chempionatida oltin medallarni qo‘lga kiritolmasligining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, CSKA jamoasining hujum chizig‘i Rossiya Premer-ligasida yetarlicha kuchli emas. Jamoada malakali hujumchilarning yetishmasligi aniq ko‘zga tashlanadi.
Rapoport hujumda gol imkoniyatlarini samarali amalga oshira oladigan o‘yinchini ko‘rmayapti. Shuningdek, u Fabio Chelestini bosh murabbiy etib tayinlangandan so‘ng, jamoaga o‘z o‘yin uslubini shakllantirish uchun vaqt kerak bo‘lishini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda CSKA bronza medalini qo‘lga kiritdi, shuningdek, Fonbet Rossiya Kubogi va OLIMPBET Rossiya Superkubogini yutdi. Yangi mavsumning birinchi o‘yini 21 iyul kuni Orengurg jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yin Chelestinining rahbarligidagi jamoaning yangi boshlanishi bo‘ladi. CSKA jamoasi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun o‘z kuchini yanada oshirishi lozim.

облачно с прояснениями ветер 2.2 м/с, В
Российский тренер Борис Рапопорт объяснил причины, по которым столичный клуб ЦСКА не сможет завоевать золотые медали в чемпионате России 2025-2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, атакующая линия команды ЦСКА недостаточно сильна в Российской Премьер-Лиге. Явно ощущается нехватка квалифицированных нападающих в команде.
Рапопорт не видит игрока, который мог бы эффективно реализовывать голевые моменты в атаке. Также он отметил, что команде потребуется время для формирования своего игрового стиля после назначения Фабио Челестини главным тренером.
В прошлом сезоне ЦСКА завоевал бронзовую медаль, а также выиграл Кубок России Фонбет и Суперкубок России OLIMPBET. Первый матч нового сезона пройдет 21 июля против команды Оренбурга.
Эта игра станет новым началом для команды под руководством Челестини. Команде ЦСКА необходимо еще больше усилить свои силы, чтобы добиться высоких результатов в новом сезоне.