«Rostov» jamoasining himoyachisi Ilya Vaxaniya o‘zining klubdan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirgi vaqtda «Rostov»da faoliyatini davom ettirayotganini ta’kidladi. Vaxaniya aytishicha, uning agenti bilan bu borada aniq va rasmiy suhbat bo‘lmagan.
Ba’zi gap-so‘zlar bo‘lgan, ammo ular faqat taxminiy darajada ekan. O‘tgan mavsumda Ilya jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida muhim rol o‘ynadi.
U jamoa bilan birga Rossiya Kubogi superfinaligacha yetib bordi. Ushbu finalda «Rostov» jamoasi Moskva SHSKA jamoasiga penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi.
Yangi mavsumning birinchi turida «Rostov» Peterburgning «Zenit» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi. Ushbu o‘yin Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumidagi muhim bahslardan biri hisoblanadi.

Илья Вахания: Моя деятельность продолжается в Ростове
Защитник команды «Ростов» Илья Вахания высказал мнение о том, что он может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время продолжает свою деятельность в «Ростове». Вахания сказал, что у него не было четкого и официального разговора по этому поводу с его агентом.
Были некоторые слухи, но они были лишь на уровне предположений. В прошлом сезоне Илья сыграл важную роль как один из основных игроков команды.
Он вместе с командой дошел до суперфинала Кубка России. В этом финале команда «Ростов» уступила московскому ЦСКА в серии пенальти.
В первом туре нового сезона «Ростов» сыграет на выезде против петербургского «Зенита». Эта игра считается одной из важных в новом сезоне Российской Премьер-лиги.