Kommentator va ekspert Gennadiy Orlov Moskva CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak uchun qiyinchiliklar yuzaga kelishini bashorat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Matvey Marko Nikolich boshchiligida yaxshi o‘sishga erishgan va murabbiy bilan yaxshi aloqada bo‘lgan. Biroq yangi murabbiy kelishi bilan yangi talablar va yangi qarashlar paydo bo‘ladi.
Yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini jamoadan maydon bo‘ylab bosim o‘rnatishni talab qilmoqda. Eslatib o‘tamiz, 19 yoshli Matvey Kislyak o‘tgan mavsumda CSKA jamoasida o‘zini yorqin namoyon qilgan.
U mart oyida Rossiya milliy terma jamoasida debyut qilgan. O‘tgan yilning iyun oyida Marko Nikolich bosh murabbiylik lavozimidan olinib, uning o‘rniga shveytsariyalik Fabio Chelestini tayinlangan.
Endi jamoa yangi murabbiy siyosati ostida o‘zgarishlarga duch kelmoqda va Kislyak uchun yangi talablar yuzaga kelmoqda. Bu esa futbolchining faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Кисляк должен адаптироваться к требованиям нового тренера
Комментатор и эксперт Геннадий Орлов прогнозирует, что у полузащитника московского ЦСКА Матвея Кисляка возникнут трудности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, Матвей добился хорошего прогресса под руководством Марко Николича и имел хорошие отношения с тренером. Однако с приходом нового тренера появляются новые требования и новые взгляды.
Новый главный тренер Фабио Челестини требует от команды давления по всему полю. Напомним, что 19-летний Матвей Кисляк ярко проявил себя в команде ЦСКА в прошлом сезоне.
Он дебютировал в национальной сборной России в марте. В июне прошлого года Марко Николич был снят с поста главного тренера, и на его место был назначен швейцарец Фабио Челестини.
Теперь команда сталкивается с изменениями под новым тренерским курсом, и для Кисляка возникают новые требования. Это может повлиять на карьеру футболиста.