Spertsiyan hozir PSJga o‘tishga tayyor emas
Rossiya terma jamoasi va Moskva "Lokomotiv" klubining sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov "Krasnodar" yarim himoyachisi Eduard Spertsiyaning "PSJ" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ma’lumotga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sennikovning so‘zlariga ko‘ra, Spertsiyan hozircha bunday darajadagi jamoaga o‘tishga tayyor emas. Hozirgi paytda "PSJ" klubida o‘ynalayotgan futbol uslubi va tezliklarda Spertsiyan o‘ynashga hali tayyor emasligi ta’kidlandi.
Eduard Spertsiyan "Krasnodar" akademiyasida tarbiyalanib, 2018 yilda asosiy jamoada debyut qilgan. U uch yil o‘tgach, O‘zbekiston emas, Armaniston terma jamoasi sharafini himoya qilishga qaror qilgan.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 35 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 7 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 25 million yevroga baholanmoqda.

Спертиан сейчас не готов перейти в ПСЖ
Бывший защитник сборной России и московского клуба "Локомотив" Дмитрий Сенников прокомментировал возможный переход полузащитника "Краснодара" Эдуарда Сперцяна в клуб "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сенникова, Сперцян пока не готов к переходу в команду такого уровня. В настоящее время было подчеркнуто, что стиль игры и скорость, с которыми играет клуб "ПСЖ", пока не соответствуют уровню, на котором может играть Сперцян.
Эдуард Сперцян воспитан в академии "Краснодара" и дебютировал в основном составе в 2018 году. Три года спустя он решил защищать честь не сборной Узбекистана, а сборной Армении.
В прошлом сезоне 25-летний футболист провел 35 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и отдал 7 результативных передач. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 25 миллионов евро.