Korneyev: Zenit Rostovga qarshi g‘alaba qozonadi
Rossiya milliy futbol terma jamoasining sobiq murabbiyi Igor Korneyev Rossiya chempionatining birinchi turida "Zenit" va "Rostov" jamoalari o‘rtasida bo‘ladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Korneyevning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" bu o‘yindagi aniq favorit hisoblanadi. "Rostov" jismonan yaxshi tayyorgarlik ko‘radi, ammo "Zenit" jamoasi yozgi transferlar mavsumida kuchli o‘yinchilarni qo‘lga kiritgan.
Shu bilan birga, "Rostov" jamoasida ayrim asosiy futbolchilarning yo‘qolishi jamoaning imkoniyatlarini cheklaydi. Yangi kelgan futbolchi Zherzon esa o‘yinga asta-sekinlik bilan jalb qilinadi, chunki u mavsum oldi tayyorgarlik vaqtida klub jahon chempionatida ishtirok etgani sababli yetarlicha dam ololmagan.
Jamoalar 20 iyul kuni maydonda uchrashadi. O‘tgan mavsumda "Zenit" Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan, "Rostov" esa sakkizinchi bo‘lgan.
So‘nggi beshta o‘zaro uchrashuvda doimo "Zenit" ustunlik qilgan va "Rostov"ning so‘nggi g‘alabasi 2019 yilga to‘g‘ri keladi. Bu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va qattiq kurash bo‘lishi kutilmoqda.

Корнеев: Зенит одержит победу над Ростовом
Бывший тренер сборной России по футболу Игорь Корнеев высказал свои мысли о предстоящем матче между командами "Зенит" и "Ростов" в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Корнеева, "Зенит" является явным фаворитом в этом матче. "Ростов" физически хорошо подготовлен, но команда "Зенит" подписала сильных игроков в летнее трансферное окно.
В то же время отсутствие некоторых ключевых футболистов в команде "Ростов" ограничивает ее возможности. Новый игрок Жерзон будет постепенно привлекаться к игре, так как он не смог достаточно отдохнуть из-за участия клуба в чемпионате мира во время предсезонной подготовки.
Команды встретятся на поле 20 июля. В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в таблице Российской Премьер-Лиги, а "Ростов" - восьмое.
В последних пяти встречах "Зенит" всегда имел преимущество, и последняя победа "Ростова" датируется 2019 годом. Ожидается, что этот матч будет интересным и напряженным для болельщиков.