Chelestini: CSKA hujumchilari kamida o‘nta gol urishi kerak
CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini hujum chizig‘i haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveysariyalik mutaxassis hujumchilarning hujumdagi roli juda katta ekanini ta’kidladi va ular mavsum davomida kamida o‘nta gol urishi kerakligini aytdi. Unga ko‘ra, agar jamoada o‘n tadan kam bo‘lmagan gol urishga qodir ikki-uch nafar hujumchi bo‘lsa, jamoa eng yuqori maqsadlarni amalga oshira oladi.
Shuningdek, Chelestini samarali o‘yin ko‘rsatadigan yarim himoyachilar ham borligini ta’kidladi. Bu esa jamoaning hujumdagi o‘yin uslublarini kengaytirib, vazifalarni osonlashtiradi.

Челестини: Нападающим ЦСКА нужно забить как минимум десять голов
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини высказал свои мысли о нападении. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Швейцарский специалист подчеркнул, что роль нападающих в атаке очень велика, и они должны забить как минимум десять голов в течение сезона. По его словам, если в команде есть два-три нападающих, способных забить не менее десяти голов, команда сможет достичь самых высоких целей.
Также Челестини отметил наличие полузащитников, которые показывают эффективную игру. Это расширяет стили игры команды в атаке и облегчает задачи.
В первом туре сезона 2025/2026 ЦСКА сыграет на выезде с командой Оренбург, вернувшейся в РПЛ. Челестини, выражая большую уверенность в нападающих и полузащитниках команды, подчеркнул, что готов к достижению высоких результатов.