Rossiya futbol murabbiyi Sergey Silkın, Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq bosh murabbiyi, yaqinlashib kelayotgan “Dinamo” va “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, agar “Dinamo” eng yuqori maqsadlarga erishmoqchi bo‘lsa, “Baltika”ga qarshi o‘yinda ochkolarni boy bermasligi kerak. Chunki “Baltika” jamoasi kuchli raqib hisoblanmaydi va bunday o‘yinda uch ochko olish muhimdir.
Silkın shuningdek, 2025-2026 yilgi mavsum yakuniga ko‘ra “Dinamo” jamoasining uchlikka kirishi Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa uchun qoniqarli natija bo‘lishini aytdi. “Dinamo” va “Baltika” o‘rtasidagi uchrashuv Rossiya chempionatining yangi mavsumining ochilish o‘yini bo‘ladi.
O‘yin 18 iyul kuni “VTB Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Bu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.

Сергей Силкин: Динамо не должен терять очки в матче с Балтикой
Российский футбольный тренер Сергей Силкин, бывший главный тренер московского "Динамо", высказал свое мнение о предстоящем матче между командами "Динамо" и "Балтика". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что если "Динамо" хочет достичь самых высоких целей, то в игре против "Балтики" оно не должно терять очки. Поскольку команда "Балтика" не считается сильным соперником, важно получить три очка в такой игре.
Силкин также отметил, что попадание команды "Динамо" в тройку по итогам сезона 2025-2026 будет удовлетворительным результатом для команды под руководством Валерия Карпина. Матч между "Динамо" и "Балтикой" станет открывающей игрой нового сезона чемпионата России.
Игра пройдет 18 июля на стадионе "VTB Arena" и начнется в 20:30 по московскому времени. Этот матч с нетерпением ожидают болельщики.