Umjarov ispan tilini faol o‘rganmoqda, dedi Solari
Moskva “Spartak” jamoasi futbolchisi Pablo Solari jamoadoshi Nail Umjarovning sevimli mashg‘ulotlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pablo ta’kidlashicha, Nail doim hayratda qoldiradi, u faol ravishda ispan tilini o‘rganmoqda va allaqachon bu tilni yaxshi darajada biladi. Bu haqda “qizil-oq” jamoa matbuot xizmati uchun gapirgan.
O‘tgan mavsumda Dejan Stankovich boshchiligida Nail Umjarov “Spartak” markaziy maydonining asosiy futbolchisiga aylangan. Yangi mavsumda Rossiya Premer-ligasida moskvalik “Spartak” o‘z maydonida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yinni boshlaydi.
Uchrashuv 19 iyul, shanba kuni o‘tkaziladi. O‘tgan mavsum “Spartak” Premer-ligada to‘rtinchi o‘rinni egallagan va Rossiya Kubogi hududlar yo‘li finaligacha yetib borgandi.

Умяров активно изучает испанский язык, сказал Солари
Игрок московского "Спартака" Пабло Солари рассказал о любимых занятиях своего товарища по команде Найла Умярова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пабло отметил, что Найл всегда удивляет, он активно изучает испанский язык и уже хорошо владеет им. Об этом он сказал для пресс-службы "красно-белых".
В прошлом сезоне под руководством Деяна Станковича Найл Умяров стал основным игроком центральной линии "Спартака". В новом сезоне российская Премьер-лига московский "Спартак" начнет матч против махачкалинского "Динамо" на своем поле.
Встреча состоится 19 июля, в субботу. В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в Премьер-лиге и дошел до финала Кубка России по территории.