Dinamo Baltika bilan durang o‘ynadi, oldinda 29 tur
Moskva «Dinamo» jamoasi boshqaruv kengashi raisi Dmitriy Gafin Rossiya chempionati birinchi turidagi «Baltika»ga (1:1) qarshi o‘yindan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yindan ko‘proq natija kutganliklarini ta’kidladi, garchi g‘alaba qozonib bo‘lmagan bo‘lsa-da. Oldinda yana 29 tur bor va jamoada rivojlanish uchun imkoniyatlar ko‘p.
Gafin jamoaning keyingi o‘yinlarda yaxshilanishiga ishonch bildirdi. Shuni eslatib o‘tish joizki, bu o‘yin yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin boshchiligida o‘tkazilgan birinchi o‘yindi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Dinamo» yana o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. O‘yin haqida batafsil ma’lumotlar va tahlillar bizning poslematch sharhimizda mavjud.

Динамо сыграл вничью с Балтикой, впереди 29 тур
Председатель правления московского клуба «Динамо» Дмитрий Гафин высказал свои мысли после матча первого тура чемпионата России против «Балтики» (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что ожидали большего результата от игры, хотя победить не удалось. Впереди еще 29 туров, и у команды много возможностей для развития.
Гафин выразил уверенность в том, что команда улучшит свои результаты в следующих матчах. Стоит отметить, что этот матч был первым под руководством нового главного тренера Валерия Карпина.
Во втором туре чемпионата России «Динамо» снова выйдет на поле против команды «Ростов» на своем стадионе. Подробная информация и анализ матча доступны в нашем обзоре poslematch.