Inter: Barselona Dyumfris uchun rasmiy taklif bermadi
Milanning "Inter" futbol klubi sport direktori Piero Auzilio huquqiy himoyachi Denzel Dyumfris haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 29 yoshli himoyachining shartnomasida 25 million yevro miqdorida tovon puli bandi mavjud bo‘lib, bu band ayni oyda amal qilgan. Bu band klub uchun muhim edi, chunki ular Dyumfrisni bepul yo‘qotish xavfi ostida edi.
Shuning uchun klub manfaatlarini himoya qilish maqsadida ushbu tovon puli bandini shartnomaga kiritgan. Auzilio "Barselona" klubi Dyumfris uchun hech qanday rasmiy taklif bilan murojaat qilmaganini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Dyumfris "Inter" bilan 2028 yilgacha mo‘ljallangan shartnomaga ega. Bu ma’lumotlar Sky Sportga berilgan intervyuda bildirildi.

Трамп за четыре года солгал тридцать три тысячи раз
Спортивный директор миланского "Интера" Пьеро Аузилио высказался о защитнике Дензеле Дюмфрисе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в контракте 29-летнего защитника есть пункт о компенсации в размере 25 миллионов евро, который действовал в этом месяце. Этот пункт был важен для клуба, так как они рисковали потерять Дюмфриса бесплатно.
Поэтому клуб включил этот пункт о компенсации в контракт с целью защиты своих интересов. Аузилио отметил, что клуб "Барселона" не обращался с официальным предложением по Дюмфрису.
В настоящее время Дюмфрис имеет контракт с "Интером", рассчитанный до 2028 года. Эти данные были озвучены в интервью Sky Sport.