Burnli jamoasining darvozaboni Jeyms Trafford Manchester Siti klubiga qaytishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Siti klubi darvozabon pozitsiyasini kuchaytirish ustida ish olib bormoqda, chunki jamoa hozirda Ederson bilan xayrlashish ehtimolini ko‘rib chiqmoqda. Sky Sports xabariga ko‘ra, Manchester Siti vakillari Burnli bilan Traffordning transferi bo‘yicha allaqachon bog‘langan.
Ingliz darvozaboni uchun 40 million funt sterling (46 million yevro) miqdorida qayta sotib olish sharti mavjud bo‘lib, bu shart 2023 yilda Burnliga sotilganidan so‘ng kelishuvga kiritilgan. Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, Jeyms Traffordning hozirgi bozor qiymati 22 million yevroni tashkil etadi.
O‘tgan mavsumda 22 yoshli darvozabon Chempionship musobaqasida 45 uchrashuvda maydonga tushib, atigi 16 ta gol o‘tqazib yuborgan va Burnlining Premer-ligaga chiqishida muhim rol o‘ynagan. Bu ko‘rsatkichlar uning yuqori darajada o‘ynayotganini va jamoaga katta foyda keltirayotganini isbotlaydi.
Shunday qilib, Traffordning Manchester Siti jamoasiga qaytishi ehtimoli yuqori bo‘lib, klub uni o‘z safiga qo‘shish uchun muzokaralarni davom ettirmoqda.

Манчестер Сити снова покупает Джеймса Траффорда
Вратарь команды Бернли Джеймс Траффорд может вернуться в клуб Манчестер Сити. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Манчестер Сити работает над усилением позиции вратаря, так как команда в настоящее время рассматривает возможность расставания с Эдерсоном. По информации Sky Sports, представители Манчестер Сити уже связались с Бернли по поводу трансфера Траффорда.
Для английского вратаря существует условие обратного выкупа на сумму 40 миллионов фунтов стерлингов (46 миллионов евро), которое было включено в соглашение после его продажи в Бернли в 2023 году. Согласно данным сайта Transfermarkt, текущая рыночная стоимость Джеймса Траффорда составляет 22 миллиона евро.
В прошлом сезоне 22-летний вратарь провел 45 матчей в чемпионате, пропустив всего 16 голов, и сыграл важную роль в выходе Бернли в Премьер-лигу. Эти показатели подтверждают, что он играет на высоком уровне и приносит значительную пользу команде.
Таким образом, вероятность возвращения Траффорда в команду Манчестер Сити высока, и клуб продолжает переговоры о его присоединении.