Chelsea va Manchester Yunayted Jekson transferini muhokama qildi
«Chelsea» hujumchisi Nikolas Jekson «Manchester Yunayted» jamoasining diqqat markazida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy yozda London klubi hujum chizig‘ini Liyam Delap va Joao Pedro kabi futbolchilar bilan kuchaytirdi. Shu sababli, 24 yoshli senegallik futbolchini sotish ehtimoli mavjud.
Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, «Chelsea» vakillari «Manchester Yunayted»ga Jekson bo‘yicha talablarini yetkazgan. «Qizil iblislar» futbolchining nomzodi haqida muzokaralarni davom ettirmoqda, ammo hozircha o‘z tarkibidan biror o‘yinchini sotmasdan aniq kelishuvlarga erishish qiyin.
Transfermarkt mutaxassislari Nikolas Jeksonning bozor qiymatini 50 million yevroga baholamoqda. 2024/25 yilgi mavsumda futbolchi 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga katta foyda keltirayotganini ko‘rsatadi. Jeksonning transferi bo‘yicha kelgusida qanday qarorlar qabul qilinishi «Chelsea» va «Manchester Yunayted» jamoalarining kelajakdagi rejalariga bog‘liq bo‘ladi.

Челси и Манчестер Юнайтед обсудили трансфер Джексона
Нападающий «Челси» Николас Джексон остается в центре внимания «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом летнем трансферном окне лондонский клуб усилил свою атакующую линию такими игроками, как Лиам Делап и Жоау Педро. Поэтому существует вероятность продажи 24-летнего сенегальского футболиста.
По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, представители «Челси» передали «Манчестер Юнайтед» свои требования по Джексону. «Красные дьяволы» продолжают переговоры по кандидатуре футболиста, однако пока достичь конкретных соглашений без продажи какого-либо игрока из своего состава сложно.
Эксперты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Николаса Джексона в 50 миллионов евро. В сезоне 2024/25 футболист провел 37 матчей, забил 13 голов и сделал 6 голевых передач.
Эти показатели свидетельствуют о том, что он приносит значительную пользу своей команде. Решения по трансферу Джексона в будущем будут зависеть от планов «Челси» и «Манчестер Юнайтед».