Zavarzin: Spartak Dinamoga qarshi g‘alaba qozonadi
Futbol sohasidagi mutaxassis Yuri Zavarzin Rossiya Premer-Ligasining ochilish turida "Spartak" va Mahachqaladagi "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mantiqan olganda, ushbu o‘yinda g‘alaba "Spartak" jamoasining foydasiga bo‘lishi tabiiy hisoblanadi. Biroq, so‘nggi oylar davomida futbol olamida yuz berayotgan o‘zgarishlar sababli ko‘plab jamoalar uchun aniq bashoratlar berish qiyinlashmoqda.
Zavarzin shuningdek, Rossiya Premer-Ligasidagi klublarning motivatsiya bilan bog‘liq muammolari mavjudligini ta’kidladi. Ularning asosan ichki chempionatlarda ishtirok etishi va yaxshi natija ko‘rsatgan taqdirda ham yuqori ligaga ko‘tarilish imkoniyatining yo‘qligi jamoalarning ruhiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
"Spartak" va "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bugun, 19 iyul kuni "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:30 da belgilangan.

Заварзин: Спартак одержит победу над Динамо
Специалист в области футбола Юрий Заварзин высказал свои мысли о матче между командами "Спартак" и "Динамо" из Махачкалы в рамках открытия Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, логически, победа в этой игре будет естественной для команды "Спартак". Однако, из-за изменений, происходящих в мире футбола в последние месяцы, давать точные прогнозы для многих команд становится сложно.
Заварзин также отметил, что у клубов Российской Премьер-Лиги есть проблемы, связанные с мотивацией. Их участие в основном в внутренних чемпионатах и отсутствие возможности подняться в высшую лигу даже при хороших результатах негативно сказывается на моральном состоянии команд.
Матч между командами "Спартак" и "Динамо" состоится сегодня, 19 июля, на стадионе "Лукойл Арена". Время начала игры назначено на 20:30 по московскому времени.