Apple o‘zining iPhone, iPad va MacBook mahsulotlari uchun narxlarni oshirishi mumkin, deb uz24.uz yozmoqda. Bu holat AQSH prezidenti Donald Tramp tomonidan joriy etilgan yangi boj tariflari bilan bog‘liq.
The New York Times nashriga ko‘ra, faqat Xitoyga nisbatan qo‘llanilgan bojlar Apple xarajatlarini 8,5 milliard dollarga oshiradi. Bu esa 2025-yilda kompaniya foydasini deyarli 8 milliard dollarga kamaytiradi.
Shu fonda Apple aksiyalari 9 foizdan ko‘proq tushib кетди ва kompaniya 320 milliard dollardan ortiq bozor qiymatini yo‘qotdi.

Цена на продукцию Apple может резко возрасти
Apple может повысить цены на свои продукты iPhone, iPad и MacBook, сообщает uz24.uz. Это связано с новыми тарифами на пошлины, введенными президентом США Дональдом Трампом.
Согласно информации издания The New York Times, только пошлины, применяемые к Китаю, увеличат расходы Apple на 8,5 миллиарда долларов. Это приведет к снижению прибыли компании почти на 8 миллиардов долларов к 2025 году.
На этом фоне акции Apple упали более чем на 9 процентов, и компания потеряла более 320 миллиардов долларов рыночной стоимости.