iPhone 18: Apple'ning yangi flagmani haqida ma'lumotlar
Apple'ning navbatdagi flagman smartfoni — iPhone 18 2026 yilda chiqishi kutilmoqda, deb pepelac.news xabar berdi. Ushbu modelda bir qator yangi texnologiyalar joriy etilishi mumkin.
iPhone 18 Pro'da o'zgaruvchan diafragmaga ega kamera bo'lishi kutilmoqda. Bu funksiya foydalanuvchilarga yorug'lik miqdorini qo'lda boshqarish imkonini beradi, bu esa yorug'lik sharoitida yoki chuqurlikni nazorat qilishda foydali bo'ladi.
Bundan tashqari, Apple o'zining yangi C2 modemi joriy etishi mumkin, bu 5G tarmoqlarida, jumladan mmWave qo'llab-quvvatlash bilan yaxshiroq ishlashni ta'minlaydi. Bu Qualcomm chiplaridan voz kechish strategiyasining davomi bo'ladi.
iPhone 18 Pro'ning "yuragi" A20 Pro chipi bo'ladi, u TSMC'ning uchinchi avlod 3-nm texprotsessi asosida ishlab chiqariladi. Bu chip CoWoS texnologiyasi orqali protsessor, xotira va neyron muharik o'rtasidagi o'zaro aloqani yaxshilaydi.
Shuningdek, Samsung kompaniyasi iPhone 18 Pro uchun 48 MP ultrakeng burchakli kamera sensorlarini yetkazib berishi mumkin. Bu Apple'ning ilk bor Sony'dan boshqa sensor ishlab chiqaruvchi bilan hamkorlik qilishi bo'ladi.
Nihoyat, Apple ekran ostidagi Face ID texnologiyasini joriy etishi mumkin. Bu Dynamic Island'ni to'liq o'rnini bosmasa-da, uning hajmi kichrayishi mumkin. Shuningdek, faqat old kamera uchun yagona teshikka o'tish ehtimoli bor.
Crocs va Lego hamkorligida noodatiy poyabzal taqdim etildi
Crocs kompaniyasi Lego bilan hamkorlikda yangi va noodatiy dizaynga ega oyoq kiyimlarni taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu poyabzallar odatiy Crocs’lardan sezilarli darajada farq
Texnologiya Bugun, 15:30
Amazon global miqyosda 16 ming xodimni qisqartiradi
Amazon kompaniyasi sun'iy intellekt sohasidagi raqobatning kuchayishi sababli butun dunyo bo'ylab yana 16 ming xodimni ishdan bo'shatmoqchi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bloomberg
Texnologiya Bugun, 14:57
YouTube past sifatli kontentga qarshi kurashni kuchaytirdi
YouTube platformasi sun'iy intellekt yordamida tayyorlangan past sifatli va mazmunsiz videolarga qarshi kurashni yangi bosqichga olib chiqdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. The Verge nashrining
Texnologiya Bugun, 14:52
Google DeepMind: Sun'iy Intellekt Bilan O'yin Dunyo Yaratish
Google DeepMind kecha o‘zining yangi va o‘ziga xos Project Genie loyihasini ommaga taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu loyiha sun’iy intellekt yordamida foydalanuvchi kiritgan oddiy
Texnologiya Bugun, 14:43
Tesla elektromobil ishlab chiqarishni qisqartirib, robotlarga e'tibor qaratadi
Insider nashrining xabariga ko'ra, Tesla kompaniyasi kelajakda elektromobil ishlab chiqarishni qisqartirib, diqqatini insonsimon robotlar yaratishga qaratmoqchi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Texnologiya Bugun, 14:08
Xitoy maktablarida sun'iy intellekt joriy etilmoqda
Xitoy Tashqi ishlar vazirligi vakili Mao Nin o'zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida Xitoy maktablarida sun'iy intellekt texnologiyalarining joriy etilayotganini ko'rsatuvchi videoni

iPhone 18: Информация о новом флагмане Apple
Ожидается, что следующий флагманский смартфон Apple — iPhone 18 — выйдет в 2026 году, сообщает pepelac.news. В этой модели могут быть внедрены ряд новых технологий.
Ожидается, что iPhone 18 Pro будет иметь камеру с изменяемой диафрагмой. Эта функция позволит пользователям вручную контролировать количество света, что будет полезно в условиях освещения или для контроля глубины.
Кроме того, Apple может внедрить свой новый модем C2, который обеспечит лучшую работу в сетях 5G, включая поддержку mmWave. Это будет продолжением стратегии отказа от чипов Qualcomm.
«Сердцем» iPhone 18 Pro станет чип A20 Pro, который будет производиться на основе третьего поколения 3-нм техпроцесса TSMC. Этот чип улучшит взаимодействие между процессором, памятью и нейронным движком с помощью технологии CoWoS.
Также компания Samsung может поставить сенсоры 48 МП для ультраширокоугольной камеры iPhone 18 Pro. Это будет первое сотрудничество Apple с производителем сенсоров, отличным от Sony.
Наконец, Apple может внедрить технологию Face ID под экраном. Хотя это не полностью заменит Dynamic Island, его размер может уменьшиться. Также существует вероятность перехода на одно отверстие только для фронтальной камеры.
Представлена необычная обувь в сотрудничестве Crocs и Lego
Компания Crocs совместно с Lego представила новую и необычную обувь с оригинальным дизайном. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта обувь значительно отличается от обычных Crocs. Передняя часть выполнена не
Технологии Сегодня, 15:30
Amazon сокращает 16 тысяч сотрудников по всему миру
Компания Amazon планирует уволить еще 16 тысяч сотрудников по всему миру из-за усиления конкуренции в области искусственного интеллекта. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации издания Bloomberg,
Технологии Сегодня, 14:57
YouTube усилил борьбу с контентом низкого качества
Платформа YouTube вышла на новый уровень борьбы с низкокачественными и бессодержательными видео, созданными с помощью искусственного интеллекта. Об этом сообщает Zamin.uz. По данным издания The
Технологии Сегодня, 14:52
Google DeepMind: Создание игрового мира с помощью искусственного интеллекта
Google DeepMind вчера представила общественности свой новый и уникальный проект Project Genie. Об этом сообщает Zamin.uz. Этот проект предоставляет возможность создавать интерактивный игровой мир на
Технологии Сегодня, 14:43
Tesla сокращает производство электромобилей и сосредотачивается на роботах
По сообщению издания Insider, компания Tesla в будущем планирует сократить производство электромобилей и сосредоточить внимание на создании гуманоидных роботов. Об этом сообщает Zamin.uz. Это
Технологии Сегодня, 14:08
В китайских школах внедряется искусственный интеллект
Представитель Министерства иностранных дел Китая Мао Нин опубликовал на своей странице в социальной сети видео, демонстрирующее внедрение технологий искусственного интеллекта в китайских школах. Об