Rossiya armiyasi Pokrovskni o‘qqa tutdi: qurbonlar bor
Ma’lumotlarga ko‘ra, bosqinchilar front chizig‘idagi shaharga tungi soatlarda va soat 11:00 atrofida yana bir bor zarba bergan. Birinchi hujum natijasida 76 yoshli fuqaro halok bo‘ldi. Keyingi hujumda esa 37 yoshli erkak yaralangan bo‘lib, uning son qismida o‘q parchasi borligi aniqlangan.
Hozirda huquqni muhofaza qiluvchi organlar Pokrovskga qanday turdagi qurollar bilan zarba berilganini aniqlamoqda. Biroq hujum oqibatida tinch aholi orasida qurbonlar borligi sababli prokuratura urush qonun-qoidalarini buzish bo‘yicha tergov ishlarini boshladi (Ukraina Jinoyat kodeksi 438-moddasining 1 va 2-qismi).
Ma’lumki, 2025-yil mart oyi boshida Pokrovskda hali ham 3 mingdan ortiq fuqaro qolmoqda. Bir hafta ichida shaharni tark etishga 500 ga yaqin odam rozi bo‘lgan. Shu bilan birga, Rossiya kuchlari shaharni bombardimon qilishda davom etmoqda.
Shuningdek, rossiyalik harbiylar Donetsk frontida taktikani o‘zgartirib, Pokrovsk yo‘nalishidagi hujumlarni kamaytirgan, biroq Toretsk yo‘nalishida kuchlarini oshirayotgani qayd etilgan. Bu holat Ukraina Qurolli Kuchlarining taktika jihatidan erishgan yutuqlari bilan bog‘liq.
Eron yaqin kunlarda o'zining javob choralari doirasida yangi avlod raketalaridan foydalanishi mumkinligini rasmiy ravishda e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu muhim xabar Eron
Dunyo Bugun, 13:30
Shimoliy Koreya davlat rahbari Kim Chen In o'zining qizi bilan birga mamlakat harbiy sanoatiga tegishli bo'lgan muhim korxonalardan biriga tashrif buyurdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dunyo Bugun, 12:35
AQSh Eron harbiy samolyotlariga berilgan zarbalarni ko'rsatdi
Amerika Qo'shma Shtatlari Markaziy qo'mondonligi so'nggi kunlarda ommaga Eron harbiy samolyotlariga berilgan zarbalar haqida muhim videomaterialni taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Dunyo Bugun, 12:06
Eron mintaqadagi vaziyat keskinlashganda ham o'zining iqtisodiy kuchini saqlab qolmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xalqaro xabarlar manbalariga ko'ra, Eron nazoratidagi Hormuz
Dunyo Bugun, 11:38
Britaniyaning mashhur The Daily Telegraph gazetasining so'nggi maqolasi Eron siyosatida muhim o'rinni egallayotgan Mujtaba haqida yangi va jiddiy ma'lumotlarni ommaga e'lon

Российская армия обстреляла Покровск: есть жертвы
Российская армия 10 марта дважды атаковала город Покровск, сообщает издание "Соспилне. Донбасс", ссылаясь на пресс-секретаря прокуратуры Донецкой области Анастасию Медведеву.
По данным, оккупанты нанесли удар по городу на линии фронта в ночное время и еще раз около 11:00. В результате первой атаки погиб 76-летний гражданин. В ходе следующей атаки был ранен 37-летний мужчина, у которого было обнаружено осколочное ранение в области бедра.
В настоящее время правоохранительные органы выясняют, каким видом оружия был нанесен удар по Покровску. Однако, поскольку в результате атаки среди мирного населения есть жертвы, прокуратура начала расследование по факту нарушения законов войны (части 1 и 2 статьи 438 Уголовного кодекса Украины).
Известно, что в начале марта 2025 года в Покровске все еще остается более 3 тысяч граждан. За неделю около 500 человек согласились покинуть город. В то же время российские силы продолжают обстреливать город.
Кроме того, российские военные изменили тактику на донецком фронте, сократив атаки в направлении Покровска, однако отмечено, что они наращивают свои силы в направлении Торецка. Это связано с тактическими успехами Вооруженных сил Украины.
Глава государства Северной Кореи Ким Чен Ын вместе со своей дочерью посетил одно из важных предприятий, относящихся к военной промышленности страны. Об этом сообщает Zamin.uz. В ходе визита две дамы
Центральное командование Вооруженных сил США в последние дни представило общественности важное видеоматериал о нанесении ударов по иранским военным самолетам. Об этом сообщает Zamin.uz. В данном
Иран сохраняет свою экономическую мощь даже на фоне обострения ситуации в регионе. Об этом сообщает Zamin.uz. Согласно международным источникам, экспорт нефти через контролируемый Ираном Ормузский
Мир Сегодня, 11:38
Для жителей горных районов Китая подъем наверх, который ранее был трудным процессом, теперь остался в истории. Об этом сообщает Zamin.uz. В районе уезда Ушань, недалеко от города Чунсинь,