2025-yil 23-noyabr kuni Toshkent shahrining “Humo” xokkey klubi erkaklar o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionati doirasidagi uy uchrashuvlar seriyasini muvaffaqiyatli boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Humo Arena” sport majmuasining kichik maydonida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda mezbonlar Bishkekning “Alga” jamoasini 16:1 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratishdi. O‘yinning boshidan oxirigacha “Humo” to‘liq ustunlikni o‘z qo‘lida ushlab turdi.
O‘yin boshida Yermolov aniq zarba bilan hisobni ochdi. Shundan so‘ng Dudchenko mezbonlar ustunligini ikki barobarga oshirdi.
Petrosyan uzoq masofadan zarba yo‘llab hisobni 3:0 ko‘rinishiga olib keldi. Keyin Tillaxo‘jayev yana bir samarali hujum uyushtirib, farqni oshirdi.
Petrosyan dubl qayd etib, beshinchi golni urdi, Tillaxo‘jayev esa oltinchi golni kiritdi. Semyonov kuchli zarba bilan yettinchi golni amalga oshirdi, Azimov esa hisobni 8:0 ko‘rinishiga keltirdi.
To‘qqizinchi golni Popov kiritdi, birinchi davr esa Semyonovning dubli bilan 10:0 hisobida yakunlandi. “Alga” jamoasi faqat bir marta, mezbonlar himoyasidagi xatodan foydalanib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Biroq tez orada Kamalov 13-golni kiritib, “Humo”ning ustunligini tikladi. Yermolov dubl qayd etib, o‘yinni ikkinchi davr yakunida 14:1 hisobiga olib chiqdi.
Uchinchi davrda esa Petrosyan het-trik qayd etib, 15-golni urdi. Tillaxo‘jayev o‘yinni 16-gol bilan yakunlab, o‘zining het-trikini rasmiylashtirdi.

23 ноября 2025 года хоккейный клуб «Хумо» из Ташкента успешно начал серию домашних матчей в рамках чемпионата Узбекистана среди мужчин. Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче, прошедшем на малой площадке спортивного комплекса «Humo Arena», хозяева одержали крупную победу над командой «Алга» из Бишкека со счётом 16:1. С начала и до конца игры «Хумо» полностью контролировал ход встречи.
В начале игры Ермолов открыл счёт точным броском. Затем Дудченко удвоил преимущество хозяев.
Петросян нанес бросок с дальнего расстояния, доведя счёт до 3:0. Затем Тиллаходжаев организовал ещё одну результативную атаку, увеличив разрыв.
Петросян оформил дубль, забив пятый гол, а Тиллаходжаев — шестой. Семёнов сильным броском забил седьмой гол, а Азимов довёл счёт до 8:0.
Девятый гол забил Попов, а первый период завершился со счётом 10:0 благодаря дублю Семёнова. Команда «Алга» сумела забить лишь один гол, воспользовавшись ошибкой в защите хозяев.
Однако вскоре Камалов забил 13-й гол, восстановив преимущество «Хумо». Ермолов оформил дубль, доведя счёт к концу второго периода до 14:1.
В третьем периоде Петросян сделал хет-трик, забив 15-й гол. Тиллаходжаев завершил игру 16-м голом, оформив свой хет-трик.