Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, kamida 7 kishi halok bo‘lgan, yana 20 dan ortig‘i tan jarohati olgan. Saldoning ta’kidlashicha, hujum birinchi to‘lqinidan so‘ng, yaradorlarga yordam ko‘rsatilayotgan paytda yana dronlar uchirilgan. U buni "qasddan omon qolganlarni yo‘q qilish urinishi" deb baholadi.
Telegram orqali tarqalgan video va fotosuratlarda voqea joyi aks etgan bo‘lsa-da, hujum masshtabini aniq tasdiqlovchi ma’lumot yo‘q.
“Agentstvo.Novosti” va Conflict Intelligence Team manbalari bu suratlar hech qanday holda hujumni Ukraina tomoni amalga oshirganini tasdiqlamasligini bildirishdi. “Hujum katta miqyosli bo‘lgani aniq emas. Hujumning qay tomondan amalga oshirilgani bo‘yicha qat’iy xulosa chiqarib bo‘lmaydi”, deyiladi nashrda.
Ukraina rasmiylari bu fojea yuzasidan hozircha hech qanday rasmiy bayonot bermagan.
Hozircha eng asosiy savol: bu haqiqatdan ham Ukraina tomoni tomonidan qilingan hujummi yoki axborot urushi doirasidagi navbatdagi ma’lumotlar to‘qimasimi?
Meksikadagi tartibsizliklar jahon chempionatiga xavf solmoqda
Meksikada so‘nggi kunlarda bir qator shaharlarda keskinlik kuchayib, yo‘llar to‘silishi va xavfsizlik choralari kuchaytirilgani kuzatilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu holat 2026 yilgi
Tez yordam kechikishi 97 yoshli ayolning o‘limiga sabab bo‘ldi
Buyuk Britaniyaning Nyuport shahrida yashagan 97 yoshli Babett Berdj tez tibbiy yordamning kechikishi oqibatida hayotdan ko‘z yumdi, deb xabar berdi *Daily Mail*. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dunyo Bugun, 12:46
Dipfeyk firibgarligi uch barobarga oshdi
Raqamli texnologiyalar rivojlanishi bilan jinoyatchilikning yangi turlari paydo bo‘lmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Kiberxavfsizlik bo‘yicha mutaxassislar ma’lumotiga ko‘ra, 2025-yilda dipfeyk
Dunyo Bugun, 07:30
Xayrullo Ibodullayev “Jasorat” medali bilan taqdirlandi
Rossiyaning Sankt-Peterburg shahrida yuz bergan xavfli vaziyatda o‘z hayotini xavf ostiga qo‘yib, insonparvarlik namunasi ko‘rsatgan hamyurtimiz Xayrullo Saydullayevich Ibodullayev davlat mukofotiga
San-Fransisko shahrida yashovchi Kora ismli dengiz cho‘chqasi o‘zining qobiliyati bilan Ginnesning rekordlar kitobiga kirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U bardan sakrash bo‘yicha rekord o‘rnatdi.
Dunyo Kecha, 21:19
AQShda 2028 yilgi prezidentlik saylovlari hali uzoq bo‘lsa-da, Vashingtonda bu boradagi muhokamalar allaqachon boshlangan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. “Keyingi prezident kim bo‘ladi?” degan savol

пасмурно ветер 1.1 м/с, Ю
19 мая, в четверг утром, на рынке в городе Алешки, частично контролируемом Россией, произошло ужасное событие. По словам назначенного Россией губернатора Владимира Салдого, рынок был атакован украинскими вооруженными силами с помощью FPV-дронов.
Согласно официальным данным, как минимум 7 человек погибли, более 20 получили ранения. Салдой отметил, что после первой волны атаки, в то время как оказывали помощь раненым, были запущены еще дроны. Он охарактеризовал это как "попытку уничтожить выживших намеренно".
Хотя в видео и фотографиях, распространенных через Telegram, запечатлено место происшествия, нет достоверной информации, подтверждающей масштаб атаки.
Источники "Агентства.Новости" и Conflict Intelligence Team заявили, что эти изображения ни в коем случае не подтверждают, что атаку осуществила украинская сторона. "Неясно, была ли атака крупномасштабной. Нельзя сделать однозначный вывод о том, с какой стороны была осуществлена атака", - говорится в публикации.
Официальные лица Украины пока не сделали никаких официальных заявлений по поводу этой трагедии.
На данный момент самый главный вопрос: действительно ли это была атака со стороны Украины или очередная дезинформация в рамках информационной войны?
Беспорядки в Мексике угрожают чемпионату мира
В Мексике в последние дни в ряде городов наблюдается обострение напряжённости, перекрытие дорог и усиление мер безопасности. Об этом сообщает Zamin.uz. Возникает множество вопросов о том, как эта
Скорая помощь с опозданием стала причиной смерти 97-летней женщины
В городе Ньюпорт Великобритании 97-летняя Бабетт Бердж скончалась из-за задержки скорой медицинской помощи, сообщает *Daily Mail*. Об этом сообщает Zamin.uz. Как стало известно, пожилая женщина была
Мир Сегодня, 12:46
Мошенничество с дипфейками увеличилось в три раза
С развитием цифровых технологий появляются новые виды преступлений. Об этом сообщает Zamin.uz. По данным специалистов по кибербезопасности, в 2025 году убытки от мошенничества с использованием
Мир Сегодня, 07:30
Хайрулло Ибодуллаев награжден медалью «Жасорат»
Наш соотечественник Хайрулло Саидуллаевич Ибодуллаев, который в опасной ситуации в городе Санкт-Петербург, Россия, рискуя своей жизнью, проявил пример гуманности, был удостоен государственной
Морская свинка Кора установила рекорд по прыжкам
Морская свинка по имени Кора, живущая в Сан-Франциско, вошла в Книгу рекордов Гиннесса благодаря своим способностям. Об этом сообщает Zamin.uz. Она установила рекорд по прыжкам с барьера. Этот
Мир Вчера, 21:19
Трамп рассматривает Венса и Рубиони на 2028 год
В США выборы президента 2028 года еще далеко, но обсуждения по этому поводу в Вашингтоне уже начались. Об этом сообщает Zamin.uz. По вопросу «Кто станет следующим президентом?» выдвигаются различные