ясно ветер 1.7 м/с, СЗ
Germaniyaning Shtutgart shahri markazida juda qayg‘uli yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. 2 may kuni kechqurun, Olgaeck tramvay bekati yaqinidagi piyodalar yo‘lakchasida bir necha odamni avtomobil urib ketdi.
Fojia vaqti va manzili
Hodisa mahalliy vaqt bilan 17:50 (Toshkent vaqti bilan 20:50) atrofida yuz berdi. 42 yoshli haydovchi boshqaruvidagi qora rangli G-klass “Mersedes” avtomobili odamlar to‘dasiga yugurib kirgan.
Jarohatlanganlar va qurbonlar
DPA agentligi ma’lumotlariga ko‘ra, kamida 8 kishi jarohat olgan, shundan uch nafarining ahvoli og‘ir ekani qayd etilgan. Hodisa joyida bir kishiga shoshilinch reanimatsiya tadbirlari amalga oshirilgan.
Kechqurun 46 yoshli ayol og‘ir jarohatlar tufayli shifoxonada vafot etgani rasman tasdiqlandi.
Haydovchi qo‘lga olindi
Germaniya politsiyasi ayblanuvchi haydovchini ushladi. Uning shaxsi ma’lum — 42 yoshdagi Germaniya fuqarosi. Uning harakatlariga aniq baho berish maqsadida tergov ishlari boshlangan.
Ayni paytda tergov davom etmoqda
Huquq-tartibot organlari bu holatni hozircha “fojiali yo‘l-transport hodisasi” sifatida baholamoqda. Tarmoqlarda tarqalayotgan gap-so‘zlarga nisbatan rasmiy munosabat bildirildi:
“Ayni paytda hujum yoki atayin tashkil etilgan harakat alomatlari kuzatilmayapti”, — deyiladi politsiyaning ijtimoiy tarmoqlardagi xabarlarida.
Bekat yopildi, harakat to‘xtatildi
Tergov ishlari va texnik ko‘rik tugaguniga qadar Olgaeck bekati atrofida harakat to‘xtatilgan. Hodisa joyiga tez tibbiy yordam, o‘t o‘chirish xizmati va politsiya kuchlari jalb etildi.
Shtutgartdagi ushbu fojia yana bir bor shahar markazlaridagi xavfsizlik, yo‘l harakati va haydovchilar ongining muhimligini eslatmoqda. Sizningcha, bunday holatlarni oldini olish uchun yana qanday choralar ko‘rilishi mumkin?
Amerika Qo'shma Shtatlari Markaziy qo'mondonligi o'zining rasmiy bayonotida havoda yonilg'i quyishga mo'ljallangan ikkita KC-135 tankeri uchuvchilari bilan bog'liq
Dunyo Bugun, 10:06
Amerika Qo'shma Shtatlari senatori Elizabet Uorren Eron hududidagi qizlar ta'lim muassasasiga yetkazilgan jiddiy zarar va inson qurbonlari bo'lgan voqea borasida o'ta keskin va
Buyuk Britaniyada nashr etiladigan The Sun gazetasining so'nggi ma'lumotlariga ko'ra, Eronning yangi oliy rahbari Mujtaba Xominaiyning salomatligi bilan bog'liq jiddiy holatlar
Dunyo Bugun, 08:23
Nyu-York shahridagi federal qamoqxonada saqlanayotgan Veneuela sobiq rahbari Nikolas Maduroning hayoti haqida yangi ma'lumotlar e'lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xorijiy
Dunyo Bugun, 07:29
Yaqin Sharqda kuzatilayotgan keskin kechayotgan siyosiy vaziyat va urush xavfi dunyo bo'ylab energetika sohasiga jiddiy ta'sir ko'rsatmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Aynan shu
Dunyo Bugun, 06:41
Insoniyat qadimdan Mars sayyorasini o'zlashtirish va u yerdagi hayotni boshlash orzusini ko'z oldiga qo'yib keladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Biroq, haqiqat shundaki, Qizil

В Штутгарте трагическая автокатастрофа: пешеходов сбила машина
В центре города Штутгарт, Германия, произошло очень печальное дорожно-транспортное происшествие. 2 мая вечером, на пешеходной дорожке рядом с остановкой трамвая Ольгейк, несколько человек были сбиты автомобилем.
Время и место трагедии
Инцидент произошел около 17:50 по местному времени (20:50 по ташкентскому времени). Черный автомобиль Mercedes G-класса, управляемый 42-летним водителем, врезался в толпу людей.
Пострадавшие и жертвы
По данным агентства DPA, как минимум 8 человек получили травмы, из которых состояние троих было тяжелым. На месте происшествия одному человеку была оказана экстренная реанимационная помощь.
Позже было официально подтверждено, что 46-летняя женщина скончалась в больнице от тяжелых травм.
Водитель задержан
Немецкая полиция задержала обвиняемого водителя. Его личность известна — 42-летний гражданин Германии. Ведется расследование для точной оценки его действий.
В настоящее время расследование продолжается
Правоохранительные органы пока оценивают этот случай как "смертельное дорожно-транспортное происшествие". В ответ на слухи, распространяющиеся в сети, была сделана официальная заявка:
“В настоящее время не наблюдается признаков нападения или преднамеренных действий”, — говорится в сообщениях полиции в социальных сетях.
Остановка закрыта, движение приостановлено
Движение в районе остановки Ольгейк приостановлено до завершения расследования и технической проверки. На место происшествия были привлечены службы скорой помощи, пожарные и полиция.
Эта трагедия в Штутгарте еще раз напоминает о важности безопасности в центрах городов, дорожного движения и сознания водителей. Как вы думаете, какие меры могут быть приняты для предотвращения таких случаев?
Центральное командование Соединённых Штатов объявило в официальном заявлении о серьёзном и опасном инциденте, связанном с экипажами двух заправочных танкеров KC-135. Об этом сообщает Zamin.uz. По
Мир Сегодня, 10:06
Сенатор США Элизабет Уоррен выступила с крайне резким и предупреждающим заявлением по поводу инцидента, в результате которого образовательное учреждение для девочек на территории Ирана понесло
Новый лидер Ирана получил серьезные травмы, его жизни угрожает опасность
Согласно последним данным газеты The Sun, издаваемой в Великобритании, возникли серьезные проблемы со здоровьем нового высшего лидера Ирана Муджаббы Хомейни. Об этом сообщает Zamin.uz. СМИ
Мир Сегодня, 08:23
Жизнь и психическое состояние Мадуро в тюрьме Нью-Йорка
Обнародована новая информация о жизни бывшего лидера Венесуэлы Николаса Мадуро, содержащегося в федеральной тюрьме города Нью-Йорк. Об этом сообщает Zamin.uz. По данным зарубежных СМИ, он в
Мир Сегодня, 07:29
Обостряющаяся политическая ситуация и угроза войны на Ближнем Востоке оказывают серьезное влияние на энергетический сектор по всему миру. Об этом сообщает Zamin.uz. Именно поэтому министр энергетики
Мир Сегодня, 06:41
Человечество с древних времен мечтало о колонизации планеты Марс и начале жизни на ней. Об этом сообщает Zamin.uz. Однако, реальность такова, что суровые и чрезмерно сложные условия на Красной