Qarzini so‘ragan tanishini o‘ldirgan erkak 16 yilga qamaldi
O‘zbekistonda qarzini so‘ragan tanishini o‘ldirgan erkak 16 yil ozodlikdan mahrum etildi, deb xabar berdi Uz24.uz. Ma’lumotlarga ko‘ra, jinoyat 2018-yilda sodir bo‘lgan.
Sud hujjatlariga ko‘ra, ayblanuvchi marhumning uzumzoridan 10 ming dollarlik uzum sotib olgan, biroq kelishilgan vaqtda qarzni qaytarmagan. Marhum bir necha bor qarzini so‘ragan. Natijada kelib chiqqan janjalda ayblanuvchi uni o‘ldirgan.
Qotil tungi vaqtda hodisa joyiga qaytib, uyidan olib kelgan belkurak bilan chuqur qazib, marhumning jasadini ko‘mgan. Jinoyat 22 kundan so‘ng, 13-noyabr kuni fosh etilgan. Sud unga 16 yil ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinladi.

Мужчина, убивший знакомого, который попросил вернуть долг, приговорен к 16 годам тюремного заключения
Мужчина, убивший знакомого, который попросил вернуть долг, приговорен к 16 годам лишения свободы
В Узбекистане мужчина, убивший знакомого, который попросил вернуть долг, был приговорен к 16 годам лишения свободы, сообщает Uz24.uz. По данным, преступление произошло в 2018 году.
Согласно судебным документам, обвиняемый купил у покойного виноград на 10 тысяч долларов, но не вернул долг в согласованное время. Покойный несколько раз просил вернуть долг. В результате возникшей ссоры обвиняемый убил его.
Убийца вернулся на место происшествия ночью, выкопал тело покойного с помощью лопаты, которую принес из дома. Преступление было раскрыто через 22 дня, 13 ноября. Суд приговорил его к 16 годам лишения свободы.