Zabolotnyy: Murabbiy hujumda ko‘proq ishtirok etishni aytdi
Spartak jamoasining hujumchisi Anton Zabolotnyy Dinamo Makhachkala jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng Match TV uchun fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinni faollashtirishga harakat qilgan va hujumlarda keskinlik yaratishga intilgan. Ba’zi gol vaziyatlari bekor qilinganiga qaramay, bu birinchi o‘yin uchun normal holat deb hisoblaydi.
O‘yindagi ba’zi vaziyatlarda ofsayd holatlari sodir bo‘lgan, ammo bu kamchiliklarni o‘yin amaliyoti oshgani sari bartaraf etish mumkin. U kelajakda rasmiy o‘yinlarda yanada samarali harakat qilishga umid qilmoqda.
Zabolotnyy o‘zining gol vaziyatida hamkasbi ofsaydda bo‘lganini ko‘rmaganini aytdi. U hujumchi sifatida himoyachilarning orqasida joylashib, yaxshi uzatma olganini ta’kidladi.
O‘yin rejasi haqida gapirar ekan, bosh murabbiy Deyan Stankovich Makhachkala jamoasining kuchli va agressiv o‘yinini hisobga olib, uzoq masofadan uzatmalarni ko‘proq amalga oshirishni va hujumni markaziy yarim himoyachilarga yo‘naltirishni maslahat berganini bildirdi. Natijada jamoa samarali harakat qilgan va o‘yin rejasi o‘z samarasini bergan.

Заболотный: Тренер сказал, что нужно больше участвовать в атаке
Нападающий команды Спартак Антон Заболотный высказался для Match TV после матча с командой Динамо Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда старалась активизировать игру и стремилась создать остроту в атаках. Несмотря на то, что некоторые голевые моменты были отменены, он считает это нормальным для первой игры.
В некоторых ситуациях в игре произошли офсайды, но эти недостатки можно устранить по мере увеличения игровой практики. Он надеется в будущем действовать более эффективно в официальных матчах.
Заболотный сказал, что не заметил, что его партнер по команде был в офсайде в момент голевого момента. Он подчеркнул, что как нападающий располагался за спинами защитников и получил хороший пас.
Говоря о плане игры, главный тренер Деян Станкович сообщил, что, учитывая сильную и агрессивную игру команды Махачкала, он рекомендовал больше осуществлять передачи с дальних дистанций и направлять атаки на центральных полузащитников. В результате команда действовала эффективно, и план игры оправдал себя.