Zabolotniy start tarkibda o‘ynashini tabiiy deb bildirdi
Spartak jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniy Dinamo Mahachkala jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng Match TV uchun fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinga tayyorgarlik jarayonida oldingi o‘yinda, unda Spartak 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan vaqtdagi xatolar ko‘rsatildimi, degan savolga javoban, bunday o‘yinlarni ko‘rib chiqishganini va 100 foiz tayyorlanganlik bilan maydonga chiqqanliklarini aytdi. Ular ikki mag‘lubiyatni yodda tutib, muxlislar oldida o‘zlarini oqlashni maqsad qilganini ta’kidladi.
Shuningdek, Spartak o‘z maydonida mag‘lub bo‘lishga haqli emasligini bildirdi. Zabolotniy start tarkibda o‘ynashi ba’zi tomoshabinlar uchun kutilmagan holat bo‘lganini, ammo jamoada markaziy hujumchi pozitsiyasida kuchli raqobat borligini ta’kidladi.
U haftaning boshida asosiy tarkibda o‘ynashi aniq bo‘lganini bilganini aytib o‘tdi. Murabbiy Ugalde kechroq qo‘shilganligi sabab uni birinchi o‘yinda dam oldirishga qaror qilgan va Zabolotniyni tayyorroq deb hisoblagan.
U jamoada sog‘lom raqobat borligini, bu har bir futbolchining mashg‘ulotlarda o‘zini namoyon qilishi uchun zamin yaratishini ta’kidladi. Shuningdek, mavsum uzoq davom etishi sababli barcha futbolchilarning jamoada kerak bo‘lishi ehtimoli yuqori ekanini qayd etdi.

Заболотный заявил, что считает естественным играть в составе
Нападающий команды «Спартак» Антон Заболотный поделился своими мыслями после матча с командой «Динамо» Махачкала для Match TV. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос, были ли показаны ошибки предыдущего матча, в котором «Спартак» проиграл со счетом 1:2, он ответил, что они рассмотрели такие игры и вышли на поле на 100% готовыми. Он отметил, что, помня о двух поражениях, они поставили перед собой цель оправдаться перед болельщиками.
Также Заболотный заявил, что «Спартак» не имеет права проигрывать на своем поле. Он отметил, что выход Заболотного в стартовом составе стал неожиданностью для некоторых зрителей, однако в команде существует сильная конкуренция на позиции центрального нападающего.
Он сказал, что знал, что в начале недели будет играть в основном составе. Тренер решил дать отдых Угальде, который присоединился позже, и считал Заболотного более готовым.
Он подчеркнул, что в команде здоровая конкуренция, что создает условия для каждого футболиста проявить себя на тренировках. Также он отметил, что из-за долгого сезона вероятность того, что все футболисты понадобятся команде, очень высока.