Inter va Yuventus Sanchoni sotib olishga harakat qilmoqda
Manchester Yunayted jamoasining qanot himoyachisi Jedon Sancho faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyat paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ayni paytda Jedon Sancho bilan muzokaralarni Italiya klubi Yuventus olib bormoqda. Biroq, Turinning jamoasi futbolchi uchun yagona nomzod emas.
TBR Football manbasining xabar berishicha, Milanning Inter jamoasi ham Sanchoni Yuventusdan oldirib olishga tayyorligini bildirdi. Neqrazurri vakillari allaqachon Manchester Yunayted rahbariyati bilan aloqaga chiqqan.
Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli futbolchining bozor qiymati 28 million yevroni tashkil etadi. O‘tgan mavsumda Jedon Sancho Londonning Chelsi klubida ijarada o‘ynadi.
Chelsi jamoasi ijaraning muddati tugagach, futbolchini sotib olishdan bosh tortdi. Shu sababli Sancho uchun yangi klublar qiziqish bildirmoqda va uning faoliyati Italiya jamoalarida davom etishi ehtimoli mavjud.
Bu o‘z navbatida futbolchining kelajagi va faoliyatini yanada rivojlantirish uchun muhim imkoniyatdir.

Интер и Ювентус пытаются купить Санчо
У защитника Манчестер Юнайтед Джейдона Санчо появилась новая возможность продолжить карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время переговоры с Джейдоном Санчо ведет итальянский клуб Ювентус. Однако команда из Турина не является единственным претендентом на футболиста.
По информации источника TBR Football, миланский Интер также заявил о готовности перехватить Санчо у Ювентуса. Представители Нерадзурри уже связались с руководством Манчестер Юнайтед.
Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость 25-летнего футболиста составляет 28 миллионов евро. В прошлом сезоне Джейдон Санчо играл в аренде в лондонском Челси.
Команда Челси отказалась от покупки футболиста по истечении срока аренды. Поэтому новые клубы проявляют интерес к Санчо, и существует вероятность, что его карьера продолжится в итальянских командах.