Manchester Siti Jeyms Trafford bilan kelishuvga erishdi
Burnli jamoasining darvozaboni Jeyms Trafford Manchester Siti klubining taklifiga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Siti rahbariyati ingliz darvozabonini Ederson o‘rnini egallashi mumkin bo‘lgan nomzod sifatida ko‘rsatmoqda, chunki Ederson jamoani tark etishga yaqin turibdi. Mashhur jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, Manchester Siti va Jeyms Trafford o‘rtasida 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma bo‘yicha og‘zaki kelishuvga erishilgan.
Hozirda Burnli va Manchester Siti klublari o‘rtasida rasmiy muzokaralar davom etmoqda. Manchester Siti o‘z tarbiyalangan futbolchisini qayta sotib olish huquqidan foydalanib, uni 46 million yevroga qaytarib olishi mumkin.
Biroq, klub Burnli jamoasini 22 yoshli darvozaboni uchun arzonroq narxda sotishga ko‘ndirishi ehtimoli ham mavjud. Jeyms Trafford so‘nggi mavsumda 45 o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol o‘tkazib yuborgan, shuningdek, 29 marta darvozasini daxlsiz saqlagan.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning yuqori darajada ishonchli darvozabon ekanligini tasdiqlaydi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yakunlangach, rasmiy e’lon qilinadi.

Манчестер Сити достиг соглашения с Джеймсом Траффордом
Вратарь команды «Бернли» Джеймс Траффорд согласился на предложение клуба «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство «Манчестер Сити» рассматривает английского вратаря как кандидата, который может занять место Эдерсона, так как Эдерсон близок к уходу из команды. По информации известного журналиста Николо Скиры, достигнуто устное соглашение между «Манчестер Сити» и Джеймсом Траффордом по контракту, рассчитанному до 2030 года.
В настоящее время продолжаются официальные переговоры между клубами «Бернли» и «Манчестер Сити». «Манчестер Сити» может воспользоваться правом выкупа своего воспитанника и вернуть его за 46 миллионов евро.
Однако также существует вероятность, что клуб сможет уговорить команду «Бернли» продать 22-летнего вратаря по более низкой цене. Джеймс Траффорд провел в прошлом сезоне 45 матчей, пропустив 16 голов, а также 29 раз сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Эти показатели подтверждают, что он является надежным вратарем высокого уровня. После завершения соглашения между клубом и игроком будет сделано официальное объявление.