Lovchev: Spartak-Dinamo o‘yinida penalti bo‘lishi kerak edi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi va Sovet Ittifoqi terma jamoasi himoyachisi Yevgeniy Lovchev Rossiya chempionati birinchi turidagi “Spartak” va Maxachqala “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi bahsli vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 25-daqiqasida “Dinamo” himoyachisi Moxamed Azzi jarima maydonida qo‘l bilan o‘ynadi. Bosh hakam Vasiliy Kazartsev vaziyatni qayta ko‘rib chiqib, penalti belgilashdan bosh tortdi va hujumda qoidabuzarlik bo‘lganini qayd etdi.
Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Kazartsev qoidabuzarlikni o‘zi ko‘rmagan, unga kimdir maslahat bergan. U fikricha, bu vaziyat penalti bo‘lishi kerak edi, chunki bunday to‘p surishlar odatda burchak zarbasida hisobga olinmaydi, ammo bu safar hakam o‘yinni to‘xtatdi.
Moxamed Azzi ikkinchi bo‘limda ikki sariq kartochka olib maydonni tark etdi. Uchrashuvda “Spartak” 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.

Ловчев: В игре Спартак-Динамо должен был быть пенальти
Бывший защитник московского «Спартака» и сборной СССР Евгений Ловчев высказал мнение о спорной ситуации в матче между «Спартаком» и махачкалинским «Динамо» в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 25-й минуте защитник «Динамо» Мохамед Аззи сыграл рукой в штрафной площади. Главный судья Василий Казартцев, пересмотрев ситуацию, отказался назначить пенальти и отметил, что в атаке было нарушение правил.
По словам Ловчева, Казартцев сам не увидел нарушения, ему кто-то подсказал. Он считает, что эта ситуация должна была быть пенальти, так как такие игры с мячом обычно не учитываются при угловом ударе, но в этот раз судья остановил игру.
Мохамед Аззи во втором тайме получил два желтых карточки и покинул поле. В матче «Спартак» одержал победу со счетом 1:0.
Также Казартцев не засчитал четыре гола, забитых в ворота «Динамо». В следующем туре, 26 июля, «Спартак» сыграет с калининградской «Балтикой».