Tarxan Jabrailov Samarqandning "Qanotlar Sovetlari" futbol klubi yangi bosh direktori etib tayinlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning lavozimga tayinlanishi yaqin kunlarda rasman e’lon qilinadi. Jabrailov bir vaqtning o‘zida Samarqand viloyati moliya vazirining o‘rinbosari sifatida ham faoliyat yuritadi.
Bu tayinlov klubdagi murakkab moliyaviy vaziyat bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin. 37 yoshli rahbar 2025-yil yanvar oyida klub direktorlar kengashiga a’zo bo‘lgan, deb xabar beradi “Sport-Express”.
“Qanotlar Sovetlari” mavsumni “RT-Kapital” kompaniyasiga yaqin milliard so‘m qarz bilan boshladi. Shunga qaramay, klub Rossiya Futbol Ittifoqidan kerakli kafolatlarni taqdim etib, litsenziya oldi.
Rossiya Premier Ligasi birinchi turida “Qanotlar Sovetlari” Tolyatti shahrining “Akron” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Oraliq mavsumda jamoa bosh murabbiyi sifatida Igor Osinkin o‘rniga Magomed Adiev tayinlandi.

Тархан Джабраилов генеральный директор "Крылья Советов"
Тархан Джабраилов назначен новым генеральным директором футбольного клуба "Крылья Советов" из Самарканда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его назначение будет официально объявлено в ближайшие дни. Джабраилов также будет работать в качестве заместителя министра финансов Самаркандской области.
Это назначение может быть связано со сложной финансовой ситуацией в клубе. 37-летний руководитель стал членом совета директоров клуба в январе 2025 года, сообщает “Спорт-Экспресс”.
“Крылья Советов” начали сезон с долгом в близком к миллиарду сумов к компании “РТ-Капитал”. Тем не менее, клуб получил лицензию, предоставив необходимые гарантии Российскому футбольному союзу.
В первом туре Российской Премьер-Лиги “Крылья Советов” сыграли вничью 1:1 с командой “Акрон” из Тольятти. В межсезонье на место главного тренера Игоря Осинкина был назначен Магомед Адиев.