Barselonaga 35 yildan so‘ng ingliz futbolchi keladi
Hujumchi Markus Reshford yaqin vaqt ichida "Manchester Yunayted" klubidan "Barselona" jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyaliklar 27 yoshli ingliz futbolchini ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘ladi, bu haqda yaqinda ma’lumot berildi. Qiziqarli jihati shundaki, "Barselona" jamoasida ingliz futbolchilari juda uzoq vaqtdan beri bo‘lmagan, ya’ni 35 yildan ko‘proq vaqt mobaynida hech kim o‘ynamagan.
Hozirgi paytda "ko‘k-binafsha" libosida so‘nggi ingliz futbolchisi sifatida Gari Lineker 1986-1989 yillarda faoliyat yuritgan. Oldinroq matbuotda "Manchester Yunayted" va "Barselona" o‘rtasida Markus Reshford bo‘yicha tuzilgan shartnomada 35 million yevro miqdorida sotib olish opsiyasi mavjudligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ushbu kelishuv futbolchining kelajagini aniq belgilashga yordam beradi va tomonlar uchun qulay shart-sharoitlarni ta’minlaydi. Shunday qilib, "Barselona" jamoasi o‘z safini kuchaytirish maqsadida yangi transferni amalga oshirmoqda.

В Барселону после 35 лет приезжает английский футболист
Нападающий Маркус Рэшфорд в ближайшее время перейдет из клуба "Манчестер Юнайтед" в команду "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонцы арендуют 27-летнего английского футболиста с правом последующего выкупа, об этом недавно была предоставлена информация. Интересно, что в команде "Барселона" английские футболисты не играли очень долго, а именно более 35 лет никто не выступал.
В настоящее время последним английским футболистом в "сине-фиолетовой" форме был Гари Линекер, который играл с 1986 по 1989 год. Ранее в прессе сообщалось, что в контракте между "Манчестер Юнайтед" и "Барселоной" на Маркуса Рэшфорда имеется опция выкупа в размере 35 миллионов евро.
Это соглашение поможет четко определить будущее футболиста и обеспечит удобные условия для сторон. Таким образом, команда "Барселона" осуществляет новый трансфер с целью усиления своего состава.