2023 yil 15 iyulgacha «Barselona» klubi Ronal’d Arauho uchun 65 million yevroga sotib olish imkonini taqdim etgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ammo bu taklifdan foydalanmoqchi bo‘lgan xaridor topilmadi va shartnoma summasi yana 1 milliard yevrogacha ko‘tarildi. Transfer News Live nashrining El Nacionalga tayanib xabar berishicha, «Barselona» Arauho sotilishiga hali ham tayyor.
Katalon klubi futbolchini 40 million yevrodan boshlab takliflar asosida sotishni ko‘zlamoqda. 26 yoshli futbolchiga Saudiya Arabistonidan bir nechta klublar qiziqish bildirgan.
Shunga qaramay, Ronal’d Arauho o‘zini «Barselona»da qolishni istayotgani ma’lum. U «Barselona» safida jami 175 rasmiy o‘yinda maydonga tushgan, ushbu o‘yinlarda 10 ta gol urgan va 7 ta golga uzatma bergan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar hali ham yaxshi va kelajakda hamkorlik davom etishi kutilmoqda. Arauho jamoaning muhim o‘yinchisi hisoblanadi va uning transferi borasida klub ehtiyotkorlik bilan harakat qilmoqda.

Барселона пока не готова к продаже Араухо
До 15 июля 2023 года клуб «Барселона» предложил возможность покупки Рональда Араухо за 65 миллионов евро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако покупатель, желающий воспользоваться этим предложением, не нашелся, и сумма контракта увеличилась до 1 миллиарда евро. По информации Transfer News Live, ссылаясь на El Nacional, «Барселона» все еще не готова к продаже Араухо.
Каталонский клуб планирует продавать футболиста на основе предложений, начиная с 40 миллионов евро. На 26-летнего футболиста проявили интерес несколько клубов из Саудовской Аравии.
Тем не менее, Рональд Араухо заявил, что хочет остаться в «Барселоне». Он провел в составе «Барселоны» в общей сложности 175 официальных матчей, в которых забил 10 голов и сделал 7 голевых передач.
Отношения между клубом и футболистом по-прежнему хорошие, и ожидается, что сотрудничество продолжится в будущем. Араухо является важным игроком команды, и клуб осторожно подходит к вопросу его трансфера.