Zenit jamoasi Rossiya chempionatining birinchi turida o‘z maydonida Rostov jamoasi bilan o‘ynayotgan uchrashuvni asta-sekin yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi bo‘limning o‘rtalariga kelib, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa mag‘lubiyatga uchragan edi, biroq keyinchalik Sankt-Peterburglik futbolchilar ajoyib qayta tiklanishni amalga oshirdi. Ular 67- va 79-daqiqalarda gol urib, hisobni 2:1 ga olib chiqishdi.
Bu natijadan so‘ng jamoa oldinga chiqdi va g‘alabani qo‘lga kiritish uchun imkoniyat yaratdi. Mashhur futbol sharhlovchisi Konstantin Genich bu qayta tiklanishga Telegram kanalida munosabat bildirdi va “Rostov charchadi.
Hammasi mantiqiy” deb yozdi. Ushbu uchrashuvning so‘nggi daqiqalarini LiveResult portali tomonidan taqdim etilayotgan batafsil matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.
Bu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va tomoshabop bo‘lib, jamoalarning harakatlari yuksak baholandi. Zenit jamoasi o‘z maydonida g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Зенит великолепно восстановился против Ростова
Команда Зенит постепенно завершает матч против команды Ростов в первом туре чемпионата России на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К середине второго тайма команда под руководством Сергея Семака проигрывала, однако позже питерские футболисты великолепно восстановились. Они забили голы на 67-й и 79-й минутах, выведя счёт на 2:1.
После этого команда вышла вперед и создала возможность для победы. Известный футбольный комментатор Константин Генич прокомментировал это восстановление в своем Telegram-канале и написал: "Ростов устал.
Все логично". Последние минуты этого матча можно наблюдать через подробную текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult.
Эта игра была интересной и зрелищной для болельщиков, действия команд были высоко оценены. Команда Зенит использует все возможности, чтобы одержать победу на своем поле.