Mostovoy Orenburg-CSKA o‘yinining hisobini aytdi
Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premer ligasining birinchi turida “Orenburg” va CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sobiq Rossiya terma jamoasi a’zosi sifatida Superkubokdagi g‘alabadan so‘ng “armeytsilar” yuqori o‘rinlar uchun kurashishini ta’kidladi. Shuningdek, u “Orenburg” bilan bo‘lgan vaziyatni adolatli emas deb baholadi va uning fikricha, Ural jamoasi bevosita quyi ligaga tushishi aniq.
Mostovoyning aytishicha, CSKA jamoasi g‘alaba qozonsa ham, hisob katta bo‘lmasligi mumkin. U o‘yinda jamoa ko‘p kuch sarflamasligini ta’kidladi.
Sobiq futbolchi aniq hisob sifatida 1:2 ni taxmin qildi. O‘yinning boshlanishi 21 iyul kuni soat 17:30 da Moskva vaqti bilan rejalashtirilgan.
Bu o‘yin Rossiya Premer ligasining birinchi turiga to‘g‘ri keladi. Mostovoyning fikrlari sport nashrlari tomonidan keng yoritilmoqda.

Мостовой сообщил счет игры Оренбург-CSKA
Бывший футболист московского "Спартака" Александр Мостовой высказал свои мысли о предстоящем матче между командами "Оренбург" и ЦСКА в первом туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что после победы "армейцев" в Суперкубке они будут бороться за высокие места. Также он оценил ситуацию с "Оренбургом" как несправедливую и, по его мнению, команда Урала точно вылетит в низшую лигу.
По словам Мостового, даже если команда ЦСКА одержит победу, счет может быть не большим. Он подчеркнул, что команда не будет тратить много сил в игре.
Бывший футболист предположил точный счет 1:2. Начало матча запланировано на 21 июля в 17:30 по московскому времени.
Этот матч относится к первому туру Российской Премьер-лиги. Мнения Мостового широко освещаются спортивными изданиями.