Movsesyan: Kaysedo CSKAda o‘ynashi mumkin edi
Sobiq CSKA sport direktori Andrey Movsesyan ma’lum qilishicha, hujumchi Moyses Kaysedo poytaxt klubi safida o‘ynashi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, u Kaysedo nomzodini klub rahbariyatiga Ekvadorda faoliyat yuritayotgan paytida taklif qilgan. Mazkur transfer summasi besh million yevro atrofida bo‘lishi mumkinligi bildirildi.
Biroq, CSKA rahbariyati ushbu taklifni rad etgan. Bir necha oy o‘tib, Angliya Premer Ligasi jamoalaridan Kaysedoga qiziqish paydo bo‘ldi.
Menga Kaysedo bilan bog‘lanishimni so‘rashdi, ammo bu payt allaqachon kech bo‘lgan, deya ta’kidlagan Movsesyan Sport24 nashriga bergan intervyusida. Shuni eslatib o‘tish joizki, Moyses Kaysedo "Brayton" klubidan "Chelsi"ga o‘tib, 116 million yevro evaziga shartnoma imzolagan.
London jamoasi safida u UEFA Konferensiyalar Ligasi va Klub Jahon Chempionati g‘olibi bo‘ldi. Ushbu transfer va muvaffaqiyatlar futbol olamida katta e’tibor qozondi.

Новый этап превращения Ташкента в мировой финансовый центр
Бывший спортивный директор ЦСКА Андрей Мовсесян сообщил, что нападающий Мойсес Кайседо мог бы играть в составе столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, он предложил кандидатуру Кайседо руководству клуба, когда работал в Эквадоре. Указано, что сумма данного трансфера может составить около пяти миллионов евро.
Однако руководство ЦСКА отклонило это предложение. Спустя несколько месяцев интерес к Кайседо проявили клубы Английской Премьер-лиги.
Меня попросили связаться с Кайседо, но к тому времени уже было слишком поздно, - отметил Мовсесян в интервью изданию Sport24. Стоит отметить, что Мойсес Кайседо подписал контракт с "Челси" за 116 миллионов евро после перехода из клуба "Брайтон".
В составе лондонской команды он стал победителем Лиги УЕФА и Кубка мира среди клубов. Этот трансфер и успехи привлекли большое внимание в мире футбола.