Nyukasl Livramento uchun yangi shartnoma taklif qildi
«Manchester Siti» jamoasi o‘ng qanot himoyachisi pozitsiyasini kuchaytirishni maqsad qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa e’tiborida «Nyukasl» klubida o‘ynayotgan 22 yoshli Tino Livramento bor. «Manchester Siti» ushbu futbolchi uchun 65 million funt sterling (taxminan 75 million yevro) to‘lashga tayyor.
The Times nashrining xabar berishicha, «Nyukasl» Livramento «Manchester Siti»ga o‘tib ketmasligi uchun kurashmoqda. Klub futbolchiga yaxshilangan shartnomani taklif qilishga tayyor.
Tino Livramento 2023 yil avgust oyidan buyon «Nyukasl» safida o‘ynaydi, u avval «Sautgempton» klubidan kelib qo‘shilgan. Himoyachi ikki mavsum davomida jamoa bilan jami 80 o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinlarda u bir marta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Shu tariqa, «Nyukasl» Livramento bilan kelishuvni mustahkamlash orqali uning jamoada qolishini ta’minlamoqchi.
«Manchester Siti» esa o‘z navbatida himoyachini sotib olish uchun katta mablag‘ ajratishga tayyor. Bu transfer jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Ньюкасл предложил новый контракт Ливраменту
Команда «Манчестер Сити» нацелена усилить позицию правого защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В поле зрения команды находится 22-летний Тино Ливраментo, который играет в клубе «Ньюкасл». «Манчестер Сити» готов заплатить за этого футболиста 65 миллионов фунтов стерлингов (примерно 75 миллионов евро).
По информации издания The Times, «Ньюкасл» борется за то, чтобы Ливраментo не перешел в «Манчестер Сити». Клуб готов предложить футболисту улучшенный контракт.
Тино Ливраментo играет за «Ньюкасл» с августа 2023 года, он ранее пришел из клуба «Саутгемптон». За два сезона защитник провел в команде в общей сложности 80 матчей.
В этих играх он забил один гол и сделал две голевые передачи. Таким образом, «Ньюкасл» хочет обеспечить его пребывание в команде, укрепив соглашение с Ливраментo.
«Манчестер Сити», в свою очередь, готов выделить значительные средства на покупку защитника. Этот трансфер является важным шагом, направленным на укрепление оборонительной линии команды.