Slishkovich: Orenburg va CSKA o‘yini adolatli durang
«Orenburg» jamoasi bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich «Match TV» telekanaliga CSKA bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa Rossiya chempionatidagi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rish uchun bir hafta vaqtga ega bo‘lgan. O‘yinning birinchi bo‘limi va ikkinchi bo‘limning dastlabki 10-15 daqiqasi yaxshi o‘tgan, ammo so‘nggi 20 daqiqadan norozi ekanligini ta’kidladi.
Ushbu paytda CSKA jamoasi bosim o‘tkazganini tan oldi. Slishkovichning fikricha, o‘z jamoasi himoyada yetarlicha samarali harakat qilgan, ayniqsa darvozabon Bogdan vazifasini bajarishga muvaffaq bo‘lgan.
Umuman olganda, 0:0 hisobidagi durang natija adolatli bo‘lganini aytdi va muxlislar qiziqarli futbolni ko‘rishganini ta’kidladi. Bosh murabbiy jamoaning Rossiya Premer Ligasi o‘yinlariga tayyorligini so‘ralganda, tayyorgarlik borasida hech qanday shubha yo‘qligini bildirdi.
Unga ko‘ra, RPLda o‘yin davomida vaqt kam beriladi va shuning uchun doim tayyor bo‘lish zarur. Slishkovich jamoasi har doim tayyor ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, u futbol ekspertlarining «Orenburg» jamoasini chempionatning asosiy da’vogarlaridan biri deb hisoblashlari haqida so‘ralganda, o‘z mamlakatida «Kim gapirayotganini ko‘r, nima deyayotganini emas» degan maqol borligini eslatib o‘tdi. Bu esa uning fikricha, baholashda so‘zlovchining obro‘siga e’tibor berish muhimligini anglatadi.

Slishkovich: Игра Оренбурга и ЦСКА справедливая ничья
Главный тренер команды «Оренбург» Владимир Слишкович высказался после матча с ЦСКА в эфире телеканала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда имела неделю для подготовки к игре в чемпионате России. Он отметил, что первая половина игры и первые 10-15 минут второго тайма прошли хорошо, однако он недоволен последними 20 минутами.
В этот момент команда ЦСКА оказала давление. По мнению Слишковича, его команда действовала достаточно эффективно в защите, особенно вратарь Богдан справился со своей задачей.
В целом он сказал, что ничейный результат 0:0 был справедливым и отметил, что зрители увидели интересный футбол. Когда главного тренера спросили о готовности команды к играм Российской Премьер-Лиги, он заявил, что у него нет никаких сомнений по поводу подготовки.
По его словам, в РПЛ во время игры времени дается мало, поэтому необходимо всегда быть готовым. Слишкович подчеркнул, что его команда всегда готова.
Также, когда его спросили о том, что футбольные эксперты считают команду «Оренбург» одним из основных претендентов на чемпионат, он напомнил о пословице в своей стране: «Смотри, кто говорит, а не что говорит». Это, по его мнению, означает, что при оценке важно обращать внимание на репутацию говорящего.