De Xea Realga o‘tmagan voqeani keyin aytadi
Fiorentina jamoasi darvozaboni David de Xea 2015 yil 31 avgustda yopilgan transfer oynasining oxirgi kunida amalga oshishi rejalashtirilgan Real Madrid bilan bo‘lmagan transfer haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘sha paytda ispan futbolchisining transferi yakuniy bosqichga yetgan edi, ammo OAV ma’lumotlariga ko‘ra, transfer hujjatlari Ispaniya Professional Ligasi (LFP) idorasiga o‘z vaqtida yetib bormadi. Real Madrid esa buni Manchester Yunayted jamoasining aybi deb hisoblagan, ayni paytda de Xea aynan shu klubda o‘ynayotgan edi.
Darvozabon o‘zi esa bu voqea haqidagi haqiqiy sabablarni faqat faoliyatini yakunlagach oshkor qilmoqchi ekanligini ta’kidladi. De Xea suhbatda shunday dedi: “Faoliyatimni yakunlagach, o‘sha vaqtda nima bo‘lganini albatta aytaman.
Transfer amalga oshmadi, biroq men har doim hamma narsa o‘z o‘rnida bo‘lishiga ishonardim. Manchesterda qolishimni yaxshi qabul qildim, u yer men uchun haqiqiy uy edi.
Hammasi shunday bo‘lishi kerak edi. Keyinchalik Kurtoa Real jamoasiga o‘tdi, u esa oldin men ketganimda Atletiko jamoasida mening o‘rnimgina egallagan edi.
U ajoyib o‘yin ko‘rsatdi va men undan xursandman.” Transfer amalga oshmaganidan so‘ng, ispan futbolchisi Manchester Yunaytedda asosiy darvozabon sifatida uzoq yillar davomida o‘ynadi. Hozirda David de Xea Italiya Serie A ligasida Fiorentina jamoasi darvozasini himoya qilmoqda.

Де Хеа расскажет о том, что не произошло перехода в Реал
Вратарь команды Фиорентина Дэвид де Хеа высказался о не состоявшемся трансфере в Реал Мадрид, который планировался на последний день закрытия трансферного окна 31 августа 2015 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то время трансфер испанского футболиста находился на завершающей стадии, однако, по данным СМИ, документы по трансферу не были своевременно доставлены в офис Испанской профессиональной лиги (LFP). Реал Мадрид считал это ошибкой клуба Манчестер Юнайтед, в то время как де Хеа как раз играл в этом клубе.
Сам вратарь отметил, что настоящие причины этого события он раскроет только после завершения своей карьеры. Де Хеа в интервью сказал: “После завершения своей карьеры я обязательно расскажу, что тогда произошло.
Трансфер не состоялся, но я всегда верил, что все должно быть на своих местах. Я хорошо воспринял свое пребывание в Манчестере, это был настоящий дом для меня.
Все должно было быть именно так. Позже Куртуа перешел в Реал, он занял мое место в Атлетико, когда я ушел.
Он показал великолепную игру, и я рад за него.”
После того, как трансфер не состоялся, испанский футболист долгое время играл в Манчестер Юнайтед в качестве основного вратаря. В настоящее время Дэвид де Хеа защищает ворота команды Фиорентина в итальянской Серии А.